Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Polecamy książki dla dzieci – 24. Międzynarodowe Targi Książek w Krakowie

Parę słów o targach wraz z listą książkowych zdobyczy dla najmłodszych czytelników

Okres epidemii nie tylko ograniczył nam kontakty z najbliższymi oraz znajomymi, ale również pozbawił uczestnictwa w wielu interesujących wydarzeniach: między innymi w popularnych Międzynarodowych Targach Książek, które w tym roku obywają się po raz 24. Po dłuższej przerwie wydarzenie wróciło, w Krakowie, do tradycyjnej, stacjonarnej formy.
Tym bardziej cieszę się, że zdecydowałyśmy się na tę jednodniową wycieczkę, w poszukiwaniu pięknie zilustrowanych książek dla najmłodszych czytelników.

Jak piszą Organizatorzy: 24. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie będą inspirowane twórczością wybitnego, polskiego futurologa Stanisława Lema. Lem napisał kiedyś, że człowiek żyje zmianą, a przemiany i modyfikacje stały się obecne w każdej dziedzinie, także na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Tegoroczna edycja Targów będzie wydarzeniem, które połączy tradycyjną formułę targów w hali z działaniami online na Wirtualnej Platformie.

Nie miałyśmy okazji porównać wirtualnych atrakcji z tymi stacjonarnymi, ale targi „na żywo” na pewno mogły się podobać. Poprzednie edycje targów były znane z długich, niekończących się kolejek. Tym razem tak nie było, mimo, że sprawdzano, nie tylko bilety wstępu i torebki, ale również temperaturę. Aby nie błądzić można było skorzystać z planów pomieszczeń – hali „Wisła” i „Dunaj”. Wewnątrz hal wielu zwiedzających, zarówno młodsi, jak i starsi – dzierżyli w dłoniach świeżo kupione książki. Miły widok! Miałyśmy początkowe jeszcze puste ręce, ale konkretny plan – szukać czterech książek dla najmłodszych dzieci, w różnych grupach wiekowych, w przedziale od 1 do 5 lat. Wprawdzie brakowało naszego zaprzyjaźnionego Wydawnictwa Dwie Siostry, ale, na szczęście, wśród uczestników nie zabrakło równie ciekawych pozycji, skierowanych do dzieci.

Prezentujemy nasze książkowe zdobycze:

Niemożliwe Wydawnictwa Druganoga

Książka dedykowana dzieciom 4+. Catarina Sobral opowiada i ilustruje historię powstania naszego świata. I to w jaki nietypowy sposób! Soczyste i zabawne ilustracje od razu zwrócą Waszą uwagę! Dużo frajdy dla młodych, ale też dla starszych czytelników.

Dzień Dobry Wydawnictwa Adamada

To przeuroczy projekt, skierowany dla dzieci już od 1 roku życia. Meritxell Marti i Xavier Salomo stosują świeże kolory
i nieskazitelną kompozycję. Książka ma charakter interakcyjny. W środku znajdziemy, między innymi, ruchome przedmioty (pop-up’y), które wzbudzą ciekawość u najmłodszych i utrzymają ich koncentrację na dłużej.

Opowiedz mnie Wydawnictwa Babaryba

To istna rewelacja! Niezwykle oryginalna książka interakcyjna od razu pobudzi kreatywność u młodego czytelnika. Tutaj, na każdej stronie możemy wybrać kilka możliwości na rozpoczęcie tej historii, co pozwala stworzyć własną narrację. Pan ze stoiska zdradził nam, że możliwych opowieści jest aż 3 mln!

Orkiestra Wydawnictwa Druganoga

To wciągające wyzwanie, które polega na wyszukiwaniu konkretnych postaci – w tym przypadku muzyków – wśród setek innych! Jeśli kojarzycie grę Gdzie jest Wally? to w tej książce znajdziecie bardzo podobną formułę. Pochłania całkowicie! Świetne uzupełnienie wspólnego czasu.

Jeśli nie wiesz, co dać w prezencie dziecku – gorąco polecamy wymienione książki. Wszystkie pięknie zilustrowane, interesująco oraz oryginalnie wydane – wprost idealne na jesienne chłodne popołudnia. Podczas targów nie zabrakło również interesujących pozycji dla miłośników sztuki. Pięknie wydane książki z obrazami Caravaggio czy Rafaela Santi, nad którymi zachwycałyśmy się dobre kilkanaście minut, dokładnie przyglądając się każdej stronie. Ponadto, można było zobaczyć publikacje krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych czy Muzeum Narodowego w Krakowie, a oprócz szerokiego wyboru książek były do kupienia także muzealne gadżety.

Mamy nadzieję, że za rok zobaczymy stoiska naszych ulubionych wydawnictw z większą ilością czytelników, zarówno tych młodszych i starszych. Mamy nadzieję spotkać się z nimi w „nieco normalniejszej atmosferze” – bez masek, widząc uśmiechnięte twarze mijanych kolekcjonerów książek.

Autorki tekstu: Anna Daniszewska, Kinga Dusik-Węgrzyn
Data publikacji: 19.10.2021 r.

Przeczytaj także…

Udostępnij:
Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

Boże Narodzenie Boże narodzenie, czas, w którym wszędzie słychać tkliwe świąteczne piosenki, wokół nas jest pełno szopek i śniegu, czasami sztucznego, a czasami nawet prawdziwego. Wszystkie te rzeczy wprowadzają nastrój przepełniony czymś wyjątkowo przyjemnym, w którego tle przewija się religijny charakter świąt. Historia o narodzinach Jezusa była tematem dzieł od samego początku chrześcijaństwa, które z […]

Malarstwo na czas wojny – malarstwo materii

Malarstwo na czas wojny – malarstwo materii

Malarstwo na czas wojny – malarstwo materii Pierwsze farby, opracowane przez ludzi około 40 000 lat temu, składały się z pigmentów uzyskiwanych z czerwonej lub żółtej ochry, hematytu, tlenku manganu czy też węgla drzewnego. Jak odkryto, w kolejnych wiekach pigmenty te mieszano z tłuszczem zwierzęcym, mlekiem lub jajami, by uzyskać gęstą, jednolitą emulsję, umożliwiającą prostsze […]

Mnogo logo

Mnogo logo

Mnogo logo Logo odgrywa niezwykle ważna rolę dla firmy. Pozwala na szybką jej identyfikację, ale podkreśla też charakter lub wyznacza zakres działalności. Niektóre z logotypów na stałe wpisały się w krajobraz i popkulturę. Zaprojektowanie znaku firmowego jest zadaniem niezwykle trudnym, wymagającym olbrzymiej wiedzy, zarówno z zakresu historii projektowania, jak i działalności firmy, którą ma reprezentować. […]

Wywiad z Gosią Bławut

Wywiad z Gosią Bławut

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski – wywiad z Gosią Bławut Rozszerzeniami, które ja zdawałam były matematyka i fizyka. Uważam, że był to bardzo dobry wybór, w szczególności matematyka, która pomogła mi bardzo na I roku studiów (…). Natomiast nauka do matury z fizyki przydaje się przy przedmiotach takich jak np.: mechanika i statyka budowli. Gosia Bławut […]

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę