Maksymalny poziom komfortu i obsługi czeka na graczy z Polski u bukmachera Mostbet, gdzie zawsze możesz obstawiać zakłady sportowe lub grać w kasynie online. Aktywnie pracujemy nad poszerzeniem oferty gier w kasynie internetowym Mostbet, a także zapewnieniem wysokich kursów, różnorodnych gier, różnych bonusów i promocji, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. A wygodna aplikacja mobilna nie pozwoli Ci rozstać się z ulubioną grą nawet na minutę!

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Rozmowa z Amelią Strączek

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Amelią Strączek

… aby mieć dobry wynik z teczki trzeba wyjść ze strefy komfortu i zrobić dokumentację w odpowiedni sposób: w dobrym świetle, z prawidłowymi ustawieniami i jednolitym tłem.

Amelia Strączek

Z czym mogą zmagać się kandydujący na Wydział Grafiki ASP w Krakowie? Dziś zapraszamy do przeczytania rozmowy z uczennicą naszej Szkoły – Amelią Strączek. Amelia w tym roku dostała się na ów wydział i udziela paru rad, które przydadzą się przyszłym kandydatom na studia artystyczne.

Zofia Bębenek: Jak wygląda rekrutacja na ASP? Który z etapów sprawił Ci największe trudności?

Amelia Strączek: Rekrutacja na grafikę na ASP jest egzaminem składającym się dwóch etapów: przeglądu teczki i rozmowy. Teczka była prostszą częścią. Najtrudniejsze dla mnie w robieniu teczki było fotografowanie prac, bo jestem dosyć niestaranną i chaotyczną osobą. Dbanie np. o ostrość zdjęcia jest dla mnie drugorzędne, a bardzo lubię fotoreportaż – jest dla mnie ciekawszy i pokazuje więcej niż zdjęcia studyjne. Jednak aby mieć dobry wynik z teczki trzeba wyjść ze strefy komfortu i zrobić dokumentację w odpowiedni sposób: w dobrym świetle, z prawidłowymi ustawieniami i jednolitym tłem. 

Z. B.: Ile czasu zajęło Ci przygotowanie teczki? Jakich rad udzieliłabyś przyszłym kandydatom na Wydział Grafiki ASP? 

A. S.: Teczkę robiłam od początku roku szkolnego, choć radzę robić teczkę dłużej niż rok, na przykład dwa lata. Zawsze miałam problem z kończeniem prac, tak dużo ich robię. Jeśli pracuję długo nad jakąś pracą czuję się wypruta z sił, ale jeśli jej nie kończę, czuję niedosyt. Polecam odnaleźć technikę, którą dobrze się pracuje, a która nie męczy.

Z. B.: Wiemy, że rekrutacja wygląda nieco inaczej niż parę lat temu, a prace publikuje się na Behance. Jak Twoim zdaniem powinno wyglądać dostosowanie teczki do oceny wirtualnej?

A. S.: Uważam że profesorowie powinni być luźniejsi odnośnie fotografii. Uważam, że byle jakie zdj telefonem też mogłyby znajdować się w portfolio.

Z. B.: Jak wspominasz zajęcia rysunkowe w klasie artystycznej w Szkole Rysunku Zalubowski?

A. S.: Bardzo dobrze! Na zajęciach poznałam wiele ciekawych ludzi np. Janka Piwowarczyka i Gosię Śmigielską.

Z. B.: Czego nauczyła Cię Szkoła Rysunku Zalubowski?

A. S.: Szkoła Rysunku Zalubowski nauczyła mnie wielu technik rysunku, i tego, że warto dużo ćwiczyć, żeby technicznie być bardzo dobrym.

Z. B.: Jak wyglądały Twoje przygotowania do egzaminów?

A. S.: Pytałam innych ludzi, jak wyglądają ich przygotowania i uczyłam się z tych notatek.

Z. B.: Dlaczego Twoim zdaniem warto studiować na Wydziale Grafiki? Jakie umiejętności, według Ciebie, powinien posiadać przyszły kandydat na studia graficzne?

A. S.: Grafika na ASP w Krakowie daje wiele możliwości, mogę próbować wielu technik graficznych, profesorowie aktywnie mi pomagają i są zaangażowani w moje pomysły. To mi się na tych studiach bardzo podoba. Tutaj mam dostęp do sprzętu do animacji, przez co mogę realizować moje pasje.

Wydaje mi się, że kandydat na studia graficzne powinien mieć duży wachlarz umiejetności, np. montowanie filmu czy obsługa programu Photoshop. Warto mieć też pomysł na zarobek, bo na studiach przyda się tablet, komputer, usługi drukarni…

Z. B.: Czy masz swojego ulubionego artystę, który Cię inspiruje?

A. S.: Moim ulubionym artystą jest Stanisław Szukalski. Bardzo podobają mi się jego rzeźby, to dzięki niemu zainteresowałam się tym medium. Ma bardzo mocny, ciekawy styl. Widać, że jest odważny i pewny siebie w swoich pracach. Był też zabawną i ekscentryczną postacią – ponoć ubierał swoich uczniów w pióropusze.

Z.B.: Dziękuję Ci za rozmowę! Cały zespół Szkoły życzy Ci sukcesów na studiach!

Udostępnij:

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę