Maksymalny poziom komfortu i obsługi czeka na graczy z Polski u bukmachera Mostbet, gdzie zawsze możesz obstawiać zakłady sportowe lub grać w kasynie online. Aktywnie pracujemy nad poszerzeniem oferty gier w kasynie internetowym Mostbet, a także zapewnieniem wysokich kursów, różnorodnych gier, różnych bonusów i promocji, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. A wygodna aplikacja mobilna nie pozwoli Ci rozstać się z ulubioną grą nawet na minutę!

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Rozmowa z Kingą Lewińską

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Kingą Lewińską

W żadnej innej szkole nie poznałam tak zaangażowanych w pracę nauczycieli. W luźnej, ciepłej atmosferze, razem z super ludźmi, te zajęcia były dużą przyjemnością.

Kinga Lewińska

Kontynuujemy dzielenie się przemyśleniami młodych studentek. Tym razem rozmawiamy z Kingą Lewińską – zdolną artystką, naszą byłą uczennicą, a obecnie asystentką. W tym wciągającym wywiadzie Kinga opowiada o projektowaniu teczki, portfolio kandydatów na studia, w jej przypadku na Grafikę na krakowskim ASP. Polecamy lekturę zwłaszcza osobom przygotowującym się do egzaminów – w wypowiedzi Kingi znajdziecie niejedną wartościową radę.

Zofia Bębenek: Możesz opisać nam, jak wyglądała rekrutacja na grafikę na ASP w Krakowie? Która część egzaminów była, według Ciebie, najtrudniejsza?

Kinga Lewińska: Obecnie na rekrutację składają się dwa etapy, pierwszy z nich to portfolio, czyli tzw. teczka, drugi to rozmowa z komisją. Moją „ulubioną” częścią rekrutacji jest zdecydowanie teczka. Często pewniej czuję się w tworzeniu sztuk wizualnych niż w konstruowaniu wypowiedzi. Wolę, żeby to moje prace mówiły jak najwięcej, myślę zresztą, że to właśnie one powinny iść za mnie na egzamin ustny. A tak na poważnie to sądzę, że wylosowane pytania mają być pretekstem do dyskusji. Komisja niekoniecznie będzie się z Wami zgadzać, warto więc argumentować swoje wypowiedzi konkretnymi przykładami.

Z.B: Jesteśmy bardzo ciekawi, ile czasu potrzebowałaś, aby przygotować teczkę. Czy masz jakieś rady dla przyszłych kandydatów na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie?

K.L: Najstarsze prace z mojej teczki robiłam jakieś 3 lata temu. Jednak najwięcej rzeczy pochodzi z okresu ostatnich paru miesięcy, kiedy pomysł na moje portfolio klarował się coraz bardziej. Skąd wziąć ten pomysł? Myślę, że dobrze jest rozłożyć swoje prace na podłodze (moja okazała się zbyt mała, więc musiałam to zrobić w swojej głowie). Teraz przydałoby się przeprowadzić jakąś selekcję, u Zalubowskiego zrobicie to z pomocą wspaniałych nauczycieli. Część prac trzeba będzie odrzucić, może przyda się stworzyć coś nowego. Ja np. bardzo lubię, gdy moje obrazki opowiadają historie, dlatego tworząc rzeczy do teczki, wybierałam sobie ważny dla siebie temat i robiłam o nim cały album. Wiedziałam na przykład, że chciałabym zrobić serię z humorem, która będzie również komentowała jakiś problem, czy rzeczywistość, którą obserwuję na co dzień. Tak właśnie powstała moja seria o piłkarzach, której poświęciłam około dwóch miesięcy pracy. Dobrze jest eksperymentować, szukać inspiracji i podpatrywać kolejnych rozwiązań. Ja przyglądałam się również pracom, które powstają na krakowskim wydziale Grafiki.


Z.B: Wiemy, że rekrutacja zmieniła się, odkąd portfolio ma być dodane na stronę internetową Behance. W jaki sposób, według ciebie, powinno się dostosować teczkę do oceny wirtualnej?

K.L.: Behance nie jest idealną platformą do tworzenia portfolio, nie można tam edytować zdjęć, układanie plików w siatki też sprawia trochę problemów. Ja swoje prace obrabiałam i składałam w innym programie i dopiero takie gotowe sklejki wrzucałam na Behance. Część prac skanowałam, inne fotografowałam zwykłym aparatem z telefonu. Dużo czasu poświęciłam na obróbkę zdjęć — dobre światło, ładna kompozycja czy ciekawe tło — to wszystko robi ogromną robotę. Jeśli w pracach ważny jest kontekst, na Behance można zamieścić też pola tekstowe z odpowiednim komentarzem.


Z.B: Jak wspominasz zajęcia rysunkowe w klasie artystycznej w Szkole Rysunku Zalubowski? Czego się tam nauczyłaś?

K.L: Zajęcia były dla mnie przez długi okres motywacją do regularnego rysowania. Zaznajomiły mnie z różnorodnymi technikami, pozwoliły opanować rysunek z natury, nauczyły wrażliwej obserwacji. W żadnej innej szkole nie poznałam tak zaangażowanych w pracę nauczycieli. W luźnej, ciepłej atmosferze, razem z super ludźmi, te zajęcia były dużą przyjemnością.

Z.B: Czy możesz nam zdradzić, jak wyglądały Twoje przygotowania do egzaminów?

K.L: Myślę, że moim przygotowaniem było po prostu działanie, czyli myślenie, szukanie, rysowanie, oglądanie, konsultowanie i znowu rysowanie.Z.B: Dlaczego Twoim zdaniem warto studiować na Wydziale Grafiki?

K.L: Odpowiedzi na to pytanie jescze nie znam! Mam nadzieję, że studia umożliwią mi dalszy rozwój artystyczny pod okiem profesorów. Chciałabym przekonać się, jak wygląda praca w poszczególnych pracowniach. Myślę, że pozwoli mi to bardziej się „ukierunkować”.

Z.B: Czy masz swojego ulubionego artystę, który Cię inspiruje?

K.L: Jest wielu takich artystów. Na pewno nieprzerwanie od paru lat wielkie wrażenie wywiera na mnie twórczość Nowosielskiego. Uwielbiam jego paletę oraz sakralno-oniryczne przedstawienia. Teraz jestem też ponownie w fazie fascynacji prehistoryczną rzeźbą i średniowieczną miniaturą. Natomiast moim odkryciem tego roku jest malarstwo Tomka Haładaja.

Z.B.: Dziękuję Ci za wszystkie super odpowiedzi! Myślę, że pomogą niejednemu przyszłemu studentowi!

Przeczytaj także…

Udostępnij:
Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Mała architektura – powtarzamy! TIK-TAK – Zegar tyka! Pilnujcie swoich zegarków, bo czas egzaminów nieubłaganie się zbliża. Ale nie martwcie się! Wraz z naszymi nauczycielami przygotowaliśmy dla Was serię opracowań zadań egzaminacyjnych. Pierwszy temat, jaki weźmiemy pod lupę to wszelkiego rodzaju mała architektura —  FONTANNY, POMNIKI, ZNAKI ETC. Zastanówmy się najpierw — co łączy te […]

Rozmowa z Amelią Strączek

Rozmowa z Amelią Strączek

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Amelią Strączek … aby mieć dobry wynik z teczki trzeba wyjść ze strefy komfortu i zrobić dokumentację w odpowiedni sposób: w dobrym świetle, z prawidłowymi ustawieniami i jednolitym tłem. Amelia Strączek Z czym mogą zmagać się kandydujący na Wydział Grafiki ASP w Krakowie? Dziś zapraszamy do przeczytania rozmowy […]

Rozmowa z Kingą Lewińską

Rozmowa z Kingą Lewińską

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Kingą Lewińską W żadnej innej szkole nie poznałam tak zaangażowanych w pracę nauczycieli. W luźnej, ciepłej atmosferze, razem z super ludźmi, te zajęcia były dużą przyjemnością. Kinga Lewińska Kontynuujemy dzielenie się przemyśleniami młodych studentek. Tym razem rozmawiamy z Kingą Lewińską – zdolną artystką, naszą byłą uczennicą, a obecnie […]

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski – wywiad z Mateuszem Urbaniakiem (…) Tematy są tam raczej ściśle architektoniczne. Oprócz tego pojawiają się w nich ostatnio elementy ekologii i recyklingu, jak np. użycie materiałów z odzysku. Mam też wrażenie, że sam pomysł i główny obiekt tematu są punktowane bardziej od kompozycji niż np. w Krakowie Mateusz Urbaniak

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę