Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Komiksfest

Komiksfest – zajęcia rysunku dla dzieci

Na pierwsze dni sierpnia szykujemy specjalnie wydarzenie dla fanów komiksów. KOMIKSFEST to pięciodniowa przygoda dla fanów historii rysunkowych! Podczas naszego Festiwalu zapoznamy Was z elementami komiksu i, z pomocą zaproszonych gości, pokażemy Wam jego możliwości. Poznamy różnorodne techniki tworzenia, projektując, od podstaw, własnego bohatera. Nie zabraknie także – powszechnie lubianej mangi. Ołówek w dłoń, wspólnie z nami stwórzcie swoją rysunkową historię!

GRUPA WIEKOWA
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat
Maksymalny rozmiar grupy to 36 osób, turnus zostanie otwarty przy zapisie minimum 20 osób

LOKALIZACJA ZAJĘĆ
ul. Berka Joselewicza 21/2 oraz wyjścia do różnych miejsc powiązanych z tematyką zajęć

TERMIN TURNUSU
8-12.08.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ
Turnus obejmuje 5 dni zajęć po 8h w godzinach 8:00-16:00

PROGRAM ZAJĘĆ

Festiwal rozpoczniemy od zdobycia wiedzy na temat komiksu. Dowiemy się jaki komiks był kiedyś, a jaki jest dziś oraz w jaki sposób powstaje. Poznamy bliżej elementy, o których być może już coś słyszeliście – kadry, dymki, plansze… są one potrzebne do narysowania własnej historii! Zanim rozpoczniemy pracę nad własnym komiksem, uporządkujemy czas i wydarzenia akcji przy pomocy scenariusza. Przyda nam się również bohater (lub kilku!), którego wspólnie zaprojektujemy. Nauczymy się również, w jaki sposób rysować, aby dobrze przedstawić atmosferę naszego komiksu – czy będzie kolorowy i zabawny? A może czarno-biały jak manga, albo groźny i realistyczny jak kryminał? Dobierzemy też do wybranego stylu odpowiednie narzędzia! Na sam koniec dowiemy się, jak swoją opowieść przenieść na papier i zrobić własną książeczkę.

Przez pięć dni trwania naszego Festiwalu będziemy ćwiczyć rysunek i projektowanie. Zaprosimy do Szkoły rysowników, którzy opowiedzą nam o komiksie oraz wybierzemy się do ciekawych miejsc z nim związanych.

CENNIK
Cena za turnus: 700 zł (5 zajęć po 8h, łącznie 40h kursu)
Jest możliwość rozłożenia na raty.
Zaliczka w wysokości 200 zł do opłacenia w ciągu tygodnia od dokonania zapisu.

Dane do przelewu:
nr konta: 80 1050 1445 1000 0092 7013 3987 PLN
Rafał Zalubowski ul. St Pardyaka 3A, 32- 400 Myślenice
Tytuł przelewu prosimy opisywać w następującej formie:
imię i nazwisko ucznia, Wakacje z rysunkiem 8-12 sierpień

W przypadku nie odbycia się turnusu wszystkie zaliczki zostaną zwrócone.

CATERING
W ramach turnusu Szkoła zapewnia zamawiany catering: obiad i podwieczorek. Przy dokonaniu zapisu bardzo prosimy o informację, czy dziecko jest osobą alergiczną oraz jakie preferuje posiłki (mięsne/bezmięsne). Ze względu na intensywność zajęć prosimy również o zabranie własnego picia i jedzenia.

MATERIAŁY
Organizator zaoferuje uczestnikom warsztatów: papier bristol (w formatach B4, B3, B2), ołówki, gumki do mazania, strugaczki, czarny tusz, czarne markery, kredki, podstawowe zestawy farb wodnych i pędzle. W zakresie materiałów dodatkowych prosimy uczestników o zabranie ze sobą w miarę możliwości: kolorowych markerów alkoholowych i wodnych, ekoliny i inne własne ulubione narzedzia rysunkowe.

ZAPISY

mailowo: kontakt@zalubowski.pl
telefonicznie pod numerem 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 08:00-16:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

E-mail: marketing@zalubowski.pl

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.