Partnerstwo z Wydawnictwem Dwie Siostry

Rozpoczynamy współpracę z Wydawnictwem Dwie Siostry

Efektem współpracy będzie publikowanie recenzji książek Wydawnictwa Dwie Siostry na blogu Zalumag. Będziemy także wykorzystywać wybrane publikacje Wydawnictwa do celów metodycznych – pracy z dziećmi w trakcie zajęć, odbywających się w szkole, tematycznie w dużej części poświęconych książce i ilustracji.

W przyszłości planujemy bardziej rozbudowaną współpracę. Szkoła od dawna jest zainteresowana uczeniem rysunku pod kątem ilustracji oraz innych form rysunku narracyjnego. Od pewnego czasu zauważyliśmy dużą zbieżność w treściach publikacji Wydawnictwa Dwie Siostry i tematach, którymi posługujemy się w czasie naszych zajęć. Zdarzało się także, że poszczególne publikacje lub ilustracje Dwóch Sióstr były dla nas inspirujące. W sposób naturalny narzucają się wspólne dla nas idee, którymi są tworzenie dobrych ksiazek, wartosciowych zarowno pod wzgledem artystycznym, jak i treści związanych z poznawaniem kultury, badaniem i doświadczeniem natury oraz promocją ekologii.
Dzięki fenomenalnym publikacjom takim jak: „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, czy „Drzewa” i „Pszczoły” w wykonaniu Piotra Sochy widzimy szansę na wiele wspólnych projektów.

O Wydawnictwie Dwie Siostry:

Wydawnictwo Dwie Siostry to niezależny wydawca specjalizujący się w wyjątkowych książkach dziecięcych. Wydaliśmy już blisko 300 tytułów, wśród nich międzynarodowe bestsellery takie jak „Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” i „Pod ziemią, pod wodą” Aleksandry i Daniela Mizielińskich czy „Pszczoły” i „Drzewa” Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego.

Wydawnictwo powstało w 2005 roku z potrzeby wprowadzenia wartościowej przeciwwagi dla masowej, komercyjnej produkcji książkowej, jaką najwięksi wydawcy od lat 90. zalewali rynek książki dziecięcej.
W ciągu dziesięciu lat udało się nam wypracować wyrazistą markę cenioną zarówno przez czytelników, jak i przez krytyków oraz fachowców z branży księgarskiej i wydawniczej, a także rozpoznawalność i renomę na międzynarodowym rynku wydawniczym. W 2018 roku zdobyliśmy tytuł Najlepszego Dziecięcego Wydawcy Roku w Europie, przyznawany na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii.

Od początku działalności przykładamy szczególną wagę do jakości estetycznej, merytorycznej i edytorskiej wydawanych książek. Dokładamy starań, by spełniały one najwyższe standardy, a o tym, że są to starania skuteczne, świadczą liczne wyróżnienia i nagrody – zarówno krajowe, jak i zagraniczne, regularnie przyznawane naszym tytułom. W profilu wydawniczym Dwóch Sióstr mieści się zarówno tradycja, jak i nowatorstwo: z jednej strony przypominamy czytelnikom klasyczne tytuły literatury dziecięcej i prace mistrzów polskiej i światowej ilustracji, z drugiej – promujemy młodych, utalentowanych autorów i ilustratorów i wprowadzamy na polski i międzynarodowy rynek pionierskie projekty książkowe.

Strona www Wydawnictwo Dwie Siostry

Wykorzystane zdjęcia autorstwa Wydawnictwa Dwóch Sióstr.