Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Wakacje z rysunkiem Młodzież | Zabierzów

Wakacje z rysunkiem dla młodzieży – Szkoła w Zabierzowie

Jeśli nie mają Państwo planów wakacyjnych dla swoich starszych pociech, proponujemy Wam pięć fantastycznych letnich wypraw! Pięć kierunków podróży, o których marzy każdy. Na samym początku wybierzemy się na tajemniczą i nieoznaczoną na mapach wyspę na Pacyfiku, gdzie czeka nas mnóstwo, nie tylko rysunkowo – malarskich, przygód. Wyprawa ta będzie pretekstem do opracowania scenariusza projektu graficznego przygodowej gry. Następnie, urządzimy sobie malarski rajd po słonecznej Francji. Odwiedzimy jej najpiękniejsze regiony, a naszymi przewodnikami będą wielcy malarze m.in. Monet, Cezanne, van Gogh i Picasso. Na podstawie ich twórczości poznamy tajniki warsztatu każdego z nich. Z Francji wpadniemy wprost w objęcia pięknego polskiego lasu aby odkrywać jego przyrodę i mitycznych mieszkańców. Będzie bardzo baśniowo… sprowokuje nas to do nauki technik ilustracyjnych, projektowania książek oraz artbooków. Kolejna wyprawa odbędzie się po fantastycznym, nieznanym kontynencie pełnym fantazji, absurdów i poczucia humoru. Będzie ona pretekstem do zaprojektowania uniwersum na potrzeby fabuł filmowych, literackich, gier komputerowych oraz komiksów. Wakacyjne szaleństwa zakończy Festiwal Japoński, podczas którego poznamy Kraj Kwitnącej Wiśni i jego fascynującą kulturę. Dowiemy się m.in. jak zaprojektować japoński ogród, skąd się wzięło origami, czym jest kimono i jaka jest jego tradycja.

GRUPA WIEKOWA
Młodzież w wieku od 13 do 15 lat.
Maksymalny rozmiar grupy to 20 osób, turnus zostanie otwarty przy zapisie minimum 10 osób.

LOKALIZACJA ZAJĘĆ
Młyn Zabierzów ul. Rodziny Poganów 9 oraz plener (miejsce oraz data pleneru będą ustalane przed każdym turnusem z uwzględnieniem warunków pogodowych)

TERMINY TURNUSÓW:

1. 12.07 i 13.07
2. 19.07 i 20.07
3. 26.07 i 27.07
4. 02.08 i 03.08 (UWAGA! W turnusie IV ZMIANA GODZIN! 14:30-18:30)
5. 09.08 i 10.08

HARMONOGRAM ZAJĘĆ
Jeden TURNUS obejmuje 2 dni zajęć po 4h.

PONIEDZIAŁEK w godzinach 10:30-14:30
WTOREK w godzinach 10:30-14:30

UWAGA!
W turnusie IV ZMIANA GODZIN! w dniach 02.08. i 03.08.: 14:30-18:30

PROGRAM ZAJĘĆ

1. TAJEMNICZA WYSPA – Przygoda Rysownika (12.07 i 13.07)

Wakacyjna przygoda z rysunkiem rozpocznie się kreowaniem tajemniczej wyspy na Pacyfiku. Ten tydzień będzie pełen zadań projektowych. Rozpoczniemy od budowania pełnej strategii gry, a później stworzymy bohaterów i ich przygody oraz scenografię nieznanego świata pełnego zagadek i niespodzianek. Każde poszczególne zadanie wzbogaci nas o inną umiejętność, a efektem pracy wszystkich etapów będzie kompletny utwór, umożliwiający prowadzenie rozgrywek. Podczas warsztatów z pewnością dostarczą one wszystkim uczestnikom dużą ilość zabawy! Inspiracje będziemy czerpać z dzieł wybitnych artystów konceptualnych oraz losów znanych i nieznanych rozbitków przytaczanych w rozmaitych tekstach kultury.

W programie trzydniowych warsztatów znajdą się zadanie studyjne, ćwiczenia kreatywne – art konceptualne, projektowanie postaci i scenografii, ilustracja, zadania interaktywne. Niewykluczone wizyty ciekawych gości! W wyprawie wspomagać nas będzie książka pt. „Mapy” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich Wydawnictwa Dwie Siostry oraz “Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków” z ilustracjami Zofii Frankowskiej i Jacka Ambrożewskiego.

2. OTO JEST FRANCJA – Malarska podróż z Mistrzami (19.07 i 20.07)

W tym tygodniu zagłębimy się w fascynujący świat malarstwa. Śladem wielkich twórców odbędziemy niezwykle kształcącą podróż do Francji. Mistrzowie malarstwa zaproszą nas do własnych pracowni, gdzie podzielą się wiedzą o różnorodnych i urzekających regionach, w których tworzyli. Wybierzemy się na plener z Van Goghiem w Arles, gdzie zdradzi nam tajniki pracy z kolorem. Zajrzymy również do domu Cezanne’a, który podzieli się swoją fascynacją pejzażem prowansalskim. O świetle w Normandii opowie nam Monet, a po Paryżu – stolicy europejskiej kultury – oprowadzi nas sam Picasso. Te oraz inne malarskie wyprawy wzbogacą naszą wiedzę o niezwykle bogatym kraju, a szereg ciekawych ćwiczeń wyposaży nas w umiejętności największych mistrzów.

Warsztaty trzydniowe obejmują cykl zadań poświęconych zagadnieniom koloru (kontrastu barwnego, gamy barwnej, nasycenia, odcienia i wpływu światła na kolor), zajęcia poszerzające umiejętności i techniki posługiwania się rozmaitymi narzędziami malarskimi, ćwiczenia służące rozwijaniu umiejętności budowania kompozycji i nastroju obrazu. W planie – obok zajęć klasycznych, pogłębiających plastyczną wrażliwość oraz wiedzę o kulturze – nie zabraknie także części praktycznej. Wzbogacą one wiedzę z zakresu technologii malarstwa i warsztatu artysty. Inspiracją do naszej podróży będzie: „Oto jest Paryż” Wydawnictwa Dwie Siostry.

3. O TYM SZUMIĄ WIERZBY – Rysownicza podróż w głąb lasu (26.07 i 27.07)

Podczas tych warsztatów wybierzemy się na wycieczkę do lasu. Wcielimy się w botaników, zoologów, etnologów, ilustratorów i projektantów. Poznamy szereg fascynujących zagadnień z życia roślin i zwierząt, a także spotkamy się z mitycznymi stworzeniami zamieszkującymi ten las. Opowiemy sobie o funkcjach barw w naturze i zdobędziemy umiejętności wykorzystywania koloru w rysunku.

W programie znajdziemy szereg wyjątkowych warsztatów i wykładów pogłębiających wrażliwość na naturę i świadomość ekologiczną. Spotkamy się z fotografią – tą cyfrową, jak i tradycyjną techniką cyjanotypii. Zapoznawszy się z lokalnym folklorem zaprojektujemy i wykonamy mobilną grę. W nawiązaniu do twórczości znamienitych artystów awangardowych opracujemy instalację przestrzenną; poznamy nietypowe techniki pracy ilustratora i stworzymy własną książkę artystyczną. Warsztaty zapewniają zdobycie nowych doświadczeń oraz wzbogacenie warsztatu artysty w przyjemnej, promującej proekologiczne działania atmosferze. Inspirować nas będzie przepiękna książka „Drzewa” Piotra Sochy (Wydawnictwa Dwie Siostry), gdzie przejawia się botaniczna dociekliwość oraz niezwykły kunszt ilustratorski. Chodźmy w las!

4. nieOSTATNI KONTYNENT – Fantastyczne safari (02.08 i 03.08)

Tym razem wybierzemy się w podróż na fantastyczny nieznany kontynent – pełen fantazji, absurdu i niezwykłych zjawisk. Niczym zawodowi projektanci będziemy kreować tamtejszą przyrodę, kulturę i obyczaje. W czasie warsztatów, zbudujemy scenariusz gry, do której zaprojektujemy nieistniejące rośliny i zwierzęta oraz innych bohaterów. Ponadto stworzymy makiety fantastycznych pejzaży, poznając przy tym sporą ilość warsztatowych możliwości i wartościowych inspiracji ze świata literatury, komiksu, filmu i gier. Dla miłośników literatury jest jasne, że proponując tytuł tego cyklu, podczas warsztatów inspirujemy się wspaniałą książką Terry Pratchetta. Czeka nas pełna humoru przygoda podczas której uruchomimy pokłady kreatywności i wzbogacimy warsztat rysunkowy.

W programie trzydniowych warsztatów znajdą się ćwiczenia studyjne, zadanie kreatywne – art konceptualne, projektowanie postaci i scenografii, ilustracja, zadania interaktywne. Niewykluczone wizyty specjalnych gości. W tej wyprawie towarzyszyć nam będzie książka: „Którędy do Yellowstone” (Wydawnictwo Dwie Siostry).

5. FESTIWAL JAPOŃSKI – Spotkanie z kulturą i sztuką Japonii (09.08 i 10.08)

Podczas tego festiwalu wybierzemy się do Japonii – kraju o niezwykle wyrazistej i bogatej kulturze, której olbrzymi wpływ na kulturę współczesną widzimy choćby w fenomenie popularności mangghi. Wędrówkę po tym fascynującym kraju będziemy odbywać rysując, malując i projektując. Zdobędziemy wiedzę o tamtejszych zwyczajach, przyrodzie i sztuce. Zapoznamy się z tradycyjnymi technikami sztuki japońskiej oraz dowiemy się, co mają wspólnego ze współczesnym komiksem. Postaramy się jak najwięcej dowiedzieć o Japonii i poznać choćby część ze wspaniałych tradycyjnych sztuk mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni. Zobaczymy na przykład, jak zaprojektować japoński ogród, poznamy historię origami, dowiemy się czym jest kimono i jaka jest jego tradycja. Oprowadzać nas będą osobliwi bohaterowie tamtejszej mitologii oraz główni przedstawiciele japońskiej kultury współczesnej.

W programie trzydniowych warsztatów znajdą się zadania studyjne, ćwiczenia projektowe strojów i scenografii, ilustracja, zadania interaktywne, spotkania ze znawcami japońskiej kultury i dodatkowe atrakcje. Dla chętnych będzie możliwość nauki pracy w technikach cyfrowych. Spotkaniom będzie towarzyszyć publikacja Wydawnictwa Karakter – “Japonia Utracona”.

CENNIK

Cena za 1 turnus: 240 zł (2 zajęcia po 4h, łącznie 8h kurs)

MATERIAŁY

Wszyscy zgłoszeniu uczniowie zostaną poproszeni o przynoszenie ze sobą własnych materiałów rysunkowych i malarskich, szczegółowa lista zostanie przesłana po dokonaniu zgłoszenia. Podstawowe materiały to kredki, ołówki, gumka do mazania, temperówka, pisaki, farby plakatowe/akrylowe/akwarelowe, cienkopisy, szkicownik. Szkoła zapewniać będzie bristol, deski do rysunku, sztalugi i stoliki.

WAŻNE! Na zajęciach obowiązkowe jest przestrzeganie obecnie panujących wymogów sanitarnych. Prosimy o zapoznanie się z nimi pod tym linkiem.

ZAPISY:

mailowo: kontakt@zalubowski.pl
telefonicznie pod numerem 502 027 408 |533 168 364 | 574 775 333

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 08:00-16:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę