Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Wakacje z rysunkiem Dzieci | Zabierzów

Wakacje z rysunkiem dla dzieci – Szkoła w Zabierzowie

Jeśli nie mają Państwo planów na wakację, proponujemy najmłodszym wzięcie udziału w pięciu fantastycznych, letnich wyprawach! Pięć kierunków podróży, o których marzy każde dziecko jak i dorosły. Na samym początku dzieci wybiorą się na tajemniczą i nieoznaczoną na mapach wyspę na Pacyfiku, gdzie czeka na nich mnóstwo – nie tylko rysunkowo malarskich – przygód. W kolejnym tygodniu dzieci będą uczestniczyć w malarskim rajdzie po słonecznej Francji – odwiedzą jej najpiękniejsze regiony, a przewodnikami tej wycieczki będą wielcy francuscy malarze. To nie wszystko! Uczestnicy kolejnego turnusu poznają piękno polskiego lasu – odkrywając przyrodę i jego mitycznych mieszkańców. Kolejna wyprawa odbędzie się po fantastycznym nieistniejącym kontynencie pełnym fantazji, absurdów i poczucia humoru. Wakacyjne szaleństwa zakończy Festiwal Japoński. Podczas festiwalu młodzi twórcy poznają Kraj Kwitnącej Wiśni i jego fascynującą kulturę.

GRUPA WIEKOWA
6-12 lat
Maksymalna liczba uczestników to 20 osób, turnus zostanie otwarty przy zapisie minimum 10 osób.

LOKALIZACJA ZAJĘĆ
Młyn Zabierzów ul. Rodziny Poganów 9 oraz plener (miejsce oraz data pleneru będą ustalane przed każdym turnusem z uwzględnieniem warunków pogodowych)

TERMINY TURNUSÓW

1. 12.07 i 13.07
2. 19.07 i 20.07
3. 26.07 i 27.07
4. 02.08 i 03.08 (UWAGA! W turnusie IV ZMIANA GODZIN! 10:30-13:30)
5. 09.08 i 10.08

HARMONOGRAM ZAJĘĆ:
Jeden TURNUS obejmuje 2 dni zajęć po 3h.

PONIEDZIAŁEK w godzinach 15:30-18:30
WTOREK w godzinach 15:30-18:30

UWAGA!
W turnusie III ZMIANA GODZIN! w dniu 26.07.: 15:30-19:00 – ze względu na dodatkowe warsztaty przygotowane dla grupy dziecięcej
W turnusie IV ZMIANA GODZIN w dniach 2.08. i 3.08.: 10:30-13:30

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

1. 2h zadania warsztatowego: rysunkowe/malarskie/graficzne
2. 20 min przerwy
3. 40 min zabawy rysunkowej (np. kalambury rysunkowe)

PROGRAM ZAJĘĆ

1. TAJEMNICZA WYSPA – Przygoda Rysownika (12.07 i 13.07) – Wakacyjna przygoda z rysunkiem rozpocznie się odkrywaniem tajemnic wyspy. Będziemy poznawać egzotyczne lasy i ich mieszkańców, eksplorować ukryte w dżungli ruiny świątyń i opuszczonych pałaców, zaprzyjaźniać się z tubylcami oraz walczyć z piratami. Czeka nas szereg wyzwań rysunkowych, a także sporo rozrywki i dobrej zabawy. Będziemy szkicować nieznane okazy przyrodnicze, tajemnicze zabytki i rzeźby, portretować piratów i ludożerców, rysować projektować fantastyczne egzotyczne i morskie pejzaże. W ten tajemniczy świat wprowadzą nas znani i nieznani rozbitkowie z rozmaitych tekstów kultury.

W programie trzydniowych warsztatów znajdą się zadanie studyjne, zadanie kreatywne – art konceptualne, projektowanie postaci oraz scenografii, ilustracja, zadania integracyjne, jak również interaktywne, gry i zabawy. Niewykluczone wizyty ciekawych gości. Do zobaczenia na pokładzie! W wyprawie wspomagać nas będzie książka pt. „Mapy” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich Wydawnictwa Dwie Siostry oraz “Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków” z ilustracjami Zofii Frankowskiej i Jacka Ambrożewskiego.

2. OTO JEST FRANCJA – Malarska podróż z Mistrzami (19.07 i 20.07) – W tym tygodniu zagłębimy się w fascynujący świat malarstwa. Śladem wielkich twórców odbędziemy niezwykle kształcącą podróż do Francji. Mistrzowie malarstwa zaproszą nas do własnych pracowni, gdzie podzielą się wiedzą o różnorodnych i urzekających regionach, w których tworzyli. Odbędziemy plener z Van Goghiem w Arles, gdzie zdradzi nam tajniki pracy z kolorem. Zajrzymy do domu Cezanne’a, który podzieli się swoją fascynacją pejzażem prowansalskim. O świetle w Normandii opowie nam Monet, a po Paryżu – stolicy europejskiej kultury – oprowadzi nas sam Picasso. Te oraz inne malarskie wyprawy wzbogacą nas o wiedzę o niezwykle bogatym kraju, a szereg ciekawych ćwiczeń wyposaży nas w umiejętności największych mistrzów.

Warsztaty trzydniowe obejmują cykl zadań poświęconych zagadnieniom koloru (kontrastu barwnego, gamy barwnej, nasycenia, odcienia i wpływu światła na kolor), zajęcia poszerzające umiejętności i techniki posługiwania się rozmaitymi narzędziami malarskimi, ćwiczenia służące rozwijaniu umiejętności budowania kompozycji oraz nastroju obrazu. W planie, obok zajęć klasycznych, pogłębiających plastyczną wrażliwość oraz wiedzę o kulturze, nie zabraknie także zajęć o charakterze rekreacyjnym. Inspiracją do naszej podróży będzie: „Oto jest Paryż”, Wydawnictwa Dwie Siostry.

3. O TYM SZUMIĄ WIERZBY – Rysownicza podróż w głąb lasu (26.07 i 27.07) – Podczas tych warsztatów wybierzemy się na wycieczkę do lasu. Wcielimy się w botaników, zoologów i ilustratorów. Poznamy szereg fascynujących zagadnień z życia roślin i zwierząt, a także spotkamy się z mitycznymi stworzeniami, które ten las zamieszkują. Opowiemy sobie o funkcjach barw w naturze i zdobędziemy umiejętności wykorzystywania koloru w rysunku. Ponadto odpowiemy sobie na pytania: czy drzewa czują i czy las jest naprawdę zielony?

W programie znajdziemy szereg wyjątkowych warsztatów i wykładów pogłębiających wrażliwość na naturę i świadomość ekologiczną. Wraz z zaproszonymi gośćmi stworzymy własny las w słoiku. Zadania plastyczne przewidują klasyczne ćwiczenia poszerzające warsztat rysunkowy oraz wiedzę o rodzimej faunie i florze, zajęcia kreatywne – zaprojektujemy i wykonamy mobilną grę oraz opracujemy instalację przestrzenną. Poznamy również nietypowe techniki pracy ilustratora i stworzymy własną książkę. Warsztaty obejmują także interaktywne zajęcia rekreacyjne. Inspirować nas będzie przepiękna książka „Drzewa” Piotra Sochy (Wydawnictwa Dwie Siostry), gdzie przejawia się botaniczna dociekliwość oraz niezwykły kunszt ilustratorski. Chodźmy w las!

4. nieOSTATNI KONTYNENT – Fantastyczne safari (02.08 i 03.08) – Tym razem wybierzemy się w podróż na nieznany kontynent – pełen fantazji i niezwykłych zjawisk. Niczym członkowie ekspedycji badawczej będziemy poznawać tamtejszą przyrodę, kulturę i obyczaje. Czeka nas pełna humoru przygoda, podczas której uruchomimy pokłady kreatywności i wzbogacimy warsztat rysunkowy. Dowiemy się czym jest absurd, co to znaczy być przewrotnym i dlaczego wyobraźnia jest najlepszą bronią w pokonywaniu przeciwności. Wszystko to w cyklu warsztatów artystycznych przeplatanych niebanalną rozrywką. Podczas turnusu będziemy projektować nieistniejące rośliny oraz zwierzęta. Ponadto stworzymy makiety fantastycznych pejzaży, poznając przy tym sporą ilość wartościowych inspiracji ze świata literatury, komiksu, filmu i gier. Dla miłośników literatury jest jasne, że proponując tytuł tego cyklu oraz wymyślając jego scenariusz inspirujemy się wspaniałą książką Terry’ego Pratchetta.

W programie trzydniowych warsztatów znajdą się zadanie studyjne, zadanie kreatywne – art konceptualne, projektowanie postaci i scenografii, ilustracja, zadania integracyjne i interaktywne, gry i zabawy, Niewykluczone wizyty specjalnych gości! W tej wyprawie towarzyszyć nam będzie książka: „Którędy do Yellowstone” (Wydawnictwo Dwie Siostry). Ubierzcie dobre buty!

5. FESTIWAL JAPOŃSKI – Spotkanie z kulturą i sztuką Japonii (09.08 i 10.08) – Podczas tego festiwalu wybierzemy się do Japonii – kraju o niezwykle wyrazistej i bogatej kulturze, której olbrzymi wpływ na kulturę współczesności widzimy choćby w fenomenie popularności manghi. Wędrówkę po tym fascynującym kraju będziemy odbywać rysując, malując i projektując. Zdobędziemy wiedzę o tamtejszych zwyczajach, przyrodzie i sztuce. Zapoznamy się z tradycyjnymi technikami sztuki japońskiej oraz dowiemy się, co mają one wspólnego ze współczesnym komiksem. Zobaczymy na przykład, jak zaprojektować japoński ogród, czym jest kimono i jaka jest jego tradycja. Dla chętnych będzie możliwość nauki pracy w technikach cyfrowych. Postaramy się jak najwięcej dowiedzieć o Japonii i poznać choćby jej część ze wspaniałych tradycyjnych sztuk takich jak origami lub drzewka Bonsai. Oprowadzać nas będą osobliwi bohaterowie tamtejszej mitologii oraz główni przedstawiciele japońskiej kultury współczesnej. Wszystko to w bogatym programie warsztatów artystycznych i spotkań ze znawcami japońskiej kultury.

W programie trzydniowych warsztatów znajdą się: zadania studyjne, ćwiczenia z projektowania strojów i scenografii, ilustracja, zadania integracyjne i interaktywne, gry oraz zabawy. Przewidujemy wystąpienia interesujących osobistości powiązanych z Japonią i dodatkowe atrakcje! Spotkaniom będzie towarzyszyć publikacja „Atlas podróżników. Historie wypraw na krańce świata” Wydawnictwa Dwie Siostry.

CENNIK

Cena za 1 turnus: 180 zł (2 zajęcia po 3h, łącznie 6h kursu)

MATERIAŁY

Wszyscy zgłoszeniu uczniowie zostaną poproszeni o przynoszenie ze sobą własnych materiałów rysunkowych i malarskich, szczegółowa lista zostanie przesłana po dokonaniu zgłoszenia. Podstawowe materiały to kredki, ołówki, gumka do mazania, temperówka, pisaki, farby plakatowe/akrylowe/akwarelowe, cienkopisy, szkicownik. Szkoła zapewniać będzie bristol, deski do rysunku, sztalugi i stoliki.

WAŻNE! Na zajęciach obowiązkowe jest przestrzeganie obecnie panujących wymogów sanitarnych. Prosimy o zapoznanie się z nimi pod tym linkiem.

ZAPISY:

mailowo: kontakt@zalubowski.pl
telefonicznie pod numerem 502 027 408 |533 168 364 | 574 775 333

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 08:00-16:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę