Klasa gimnazjalna

13-15 lat

Zajęcia dla młodzieży

Kurs młodzieżowy 13-15 lat Szkoły Rysunku Zalubowski to sprawdzona doskonała oferta dla osób chcących rozwijać swoje artystyczne hobby ale też dla kandydatów do liceów plastycznych i profilowanych artystycznie klas liceów ogólnokształcących. Absolwenci naszego kursu wielokrotnie zajmowali pierwsze miejsce na egzaminach do "plastyków".

Na tym poziomie wiekowym znacznie podwyższamy poziom oceny rezultatów i wymagań. W wydłużonym czasie lekcji wprowadzamy rysunek studyjny modela i martwej natury. Pojawia się konieczność samodzielnej interpretacji motywu z natury. Nie znaczy to jednak, że lekcje stają się nudniejsze. Kontynuujemy zadania konfrontując młodzież ze zjawiskami artystycznymi, a także pogłębioną problematyką z zakresu sztuki oraz kultury.

Uczniowie na naszych lekcjach stykają się z ilustracją, plakatem, komiksem, makietą i innymi formami rysunku narracyjnego. Poznają podstawy komunikacji wizualnej, z wyszczególnieniem projektów ideogramu, logotypu oraz infografiki. Wychodzimy naprzeciw kulturalnym zainteresowaniom naszych uczniów. Rysujemy postacie i sceny ze znanych uniwersów literackich, filmowych oraz gier. Projektujemy własne fabuły i art concepty.

Zajęcia studyjne to doskonalenie warsztatu w pracy z modelem i martwą naturą. Zadania, które proponujemy poszerzają doświadczenie uczestnika o umiejętności kreatywne i pozwalają się zetknąć z zagadnieniami świata sztuki i projektowania wizualnego. Już po kilku lekcjach okaże się, że skomplikowane kompozycje figuratywne, martwe natury, tworzenie ilustracji czy plakatu to z naszą pomocą łatwo osiągalne cele.

Na tym poziomie wielu z naszych uczniów rozpoczyna cykle przygotowawcze doliceów plastycznych i na studia artystyczne lub architektury. W takich przypadkach stosujemy dedykowane kursy przygotowawcze do egzaminów wstępnych, a także służymy radą i wsparciem w projektowaniu własnej przyszłości w kontekście nauki i kariery.

Zapisy:
FORMULARZ
tel. 502 027 408

Po szczegóły zapraszamy do grafiku zajęć i cennika.

GALERIA PRAC UCZNIÓW

Zajęcia plastyczne dla młodzieży odbywają się w filiach:
KrakówMyśleniceWieliczkaNiepołomice, Bochnia, Olkusz, Oświęcim

• Centrum Języków Obcych IMPULS