Klasa architektoniczna

od 16 lat

Kurs rysunku architektonicznego

Przygotowujemy kandydatów na studia architektury, wzornictwa przemysłowegooraz architektury wnętrz. Od 2013 roku tworzymy autorski program nauczania rysunku architektonicznego, który składa się z kilku konsekwentnie ułożonych działów i pozwala na kompleksowe przygotowanie ucznia do egzaminów wstępnych na każdą polską i zagraniczną uczelnię. Naukę rozpoczynamy od opanowania podstaw rozumienia warunków przestrzennych w przedstawieniu rysunkowym, a następnie rozwijamy go w oparciu o perspektywę linearną, zbieżną oraz konstrukcje brył i ich przekształceń. W kolejnych etapach kształcenia uczniowie poznają wszystkie elementy warsztatu potrzebne do opracowania rysunku: modelunek światłocieniowy, techniki rysowania faktur i materiałów. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystują w dziesiątkach realizowanych na lekcjach zadań egzaminacyjnych,które (obok poprawiania rysunkowej sprawności) rozwijają świadomość podstaw projektowania architektonicznego i urbanistycznego.

Program nauczania jest usystematyzowany w kilku działach tematycznych i rozłożony w czasie w dostosowanych do indywidualnych potrzeb metodach intensywności.

Kolejno obejmuje on działy:

1. Perspektywa linearna i konstrukcja brył stereometrycznych.
  2. Kompozycja.
  3. Mała architektura.
  4. Materiały i tworzywa architektoniczne i naturalne.
  5. Kontekst przestrzenny w architekturze i roślinność.
  6. Podstawy projektowania architektonicznego.
  7. Egzaminacyjny – polegający na realizacji serii zadań z egzaminów na najlepsze wydziały architektury w Polsce.

Na bieżąco realizujemy również zadania z martwą naturą ucząc rozwiązywania wszystkich niezbędnych rysownikowi problemów modelunku, szrafu, perspektywy malarskiej, kontrastu, kompozycji etc.

Uczestnicy kursu znajdą się pod opieką merytorycznie przygotowanych i doświadczonych nauczycieli. Zapewniamy uczniom podstawowe materiały rysunkowe.

Zapisy:
FORMULARZ
tel. 502 027 408

Po szczegóły zapraszamy do grafiku zajęć oraz cennika.

• Centrum Języków Obcych IMPULS