Konkurs stypendialny

UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, termin konkursu został zmieniony!

Mając na względzie zaistniałą sytuację związaną z epidemią, jesteśmy zmuszeni podjąć działania i nowe decyzje w sprawie konkursu stypendialnego.

Po przeanalizowaniu różnych opcji, podjęliśmy decyzję o przesunięciu go w czasie. Na chwilę obecną, biorąc pod uwagę przede wszystkim brak informacji odnośnie znoszenia restrykcji rządowych, uważamy, że jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować uczestnikom konkursu stałości jego harmonogramu. Równocześnie realizacja nagród głownych zależna jest od tego, jak będzie wyglądać nauka w naszej szkole w przyszłym roku – w jaki sposób będą funkcjonować poszczególne filie i czy będą objęte ograniczeniami.

Planowana kontynuacja edycji konkursu odbędzie się pod koniec tego roku kalendarzowego tak, aby nagrodą główną były stypendia obejmujące zajęcia w dwóch semestrach rozpoczynając od stycznia 2021r (styczeń –czerwiec  2021, wrzesień – grudzień 2021).

Wszystkie osoby zgłoszone już do konkursu otrzymają stosowną informację na maila.

Dziękujemy za obecne zainteresowanie i zachęcamy do udziału w przesuniętej edycji, mamy nadzieję, że przebiegnie bez żadnych zakłóceń!

Organizatorem konkursu stypendialnego jest Szkoła Rysunku Zalubowski. Fundatorami nagród są: Szkoła Rysunku Zalubowski, sklep z artykułami artystycznymi „SZAŁ DLA PLASTYKÓW”.

Jaka jest misja konkursu?

Misja programu to edukacja artystyczna i rozwijanie świadomości jej roli społecznej, kulturalnej i technologiczno–ekonomicznej. Celem bezpośrednim jest dotarcie do osób zainteresowanych rozwojem swoich zdolności, i wsparcie ich w nauce oraz kierowaniu swoją przyszłą karierą.

Kto może ubiegać się o stypendium?

Oferta skierowana jest:

• STYPENDIUM A dla osób w wieku 13-20 lat (uczestnik nie może być studentem wyższej szkoły artystycznej)
  • STYPENDIUM B dla osób w wieku 6-12 lat

Jakie są nagrody w konkursie?

I MIEJSCE

• STYPENDIUM A o wartości 3200 zł dla starszej grupy 13-20 lat oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł. Nagroda stypendialna realizowana będzie w formie całorocznego, bezpłatnego abonamentu nauki rysunku w Szkole Rysunku Zalubowski
  • STYPENDIUM A o wartości 1300 zł dla młodszej grupy 6-12 lat oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł. Nagroda stypendialna realizowana będzie w formie całorocznego, bezpłatnego abonamentu nauki rysunku w Szkole Rysunku Zalubowski

Nagrody stypendialne będą realizowane w roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022, począwszy od września 2021 r. do połowy czerwca 2021 r. a następnie od września 2021r. do grudnia 2021r. w trybie zgodnym z harmonogramem i terminarzem zajęć ustalonym dla Szkoły Rysunku Zalubowski

• Nagrody rzeczowe o wartości 700 zł

• Nagrody rzeczowe o wartości 500 zł

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

• Nagrody rzeczowe o wartości 500 zł

NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW II ETAPU

• Uczestnicy drugiego etapu konkursu otrzymają miesięczny karnet na zajęcia w Szkole Rysunku Zalubowski oraz upominki w postaci nagród rzeczowych

W jaki sposób zgłosić udział w konkursie i jaki będzie jego przebieg?

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w konkursie oraz obserwowania jego przebiegu jest zalajkowanie profilu Szkoły na Facebooku i Instagramie oraz profilu sklepu Szał dla Plastyków na Facebooku i Instagramie. Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:

• ETAP I
    W kwietniu 2020 r. uczestnicy przesyłają poprzez formularz na stronie internetowej dwie autorskie prace: rysunkową i malarską, obie o dowolnej tematyce
  • ETAP II
    Jury wyłoni 15 osób ze stypendium A oraz 15 osób ze stypendium B. Uczestnicy zostaną zaproszeni na egzamin praktyczny do krakowskiej filii Szkoły znajdującej się na ul. Kącik 9. O szczegółowym przebiegu egzaminu uczestnicy zostaną poinformowani mailowo w późniejszym terminie.

Harmonogram konkursu

• Kampania informacyjna
  • Konkurs – ETAP I
  • Rozstrzygnięcie 1 etapu i ogłoszenie wyników
  • Konkurs – ETAP II – egzamin stacjonarny w Krakowie
  • Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników

W jaki sposób konkurs będzie punktowany?

Obydwa etapy będą punktowane i wyłonią po jednym zwycięzcy dla stypendium A oraz stypendium B.

• ETAP I
    Dwie prace nadesłane w pierwszym etapie otrzymają od każdego jurora ocenę punktową w skali od 1 do 6 punktów. Łącznie zdobyć można 72 punkty.
  • ETAP II
    Etap egzaminacyjny, składający się z dwóch zadań rysunkowych zostanie oceniony przez jurorów w taki sam sposób. Ostateczna klasyfikacja będzie rezultatem sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu. Maksymalna liczba punktów do osiągnięcia wynosi 144 punkty.

Jaki będzie skład jury konkursu?

• dr hab. Tomasz Daniec, dziekan wydziału Grafiki ASP w Krakowie
  • dr. hab Dariusz Vasina, pracownik dydaktyczny ASP w Krakowie
  • dr Wojciech Sobczyk, pracownik dydaktyczny UP w Krakowie
  • mgr Katarzyna Wincenciak, absolwent Historii Sztuki UJ, doktorant PAN