KONKURS STYPENDIALNY

Organizatorem konkursu stypendialnego jest Szkoła Rysunku Zalubowski. Fundatorami nagród są: Szkoła Rysunku Zalubowski, sklep z artykułami artystycznymi „SZAŁ DLA PLASTYKÓW”.

Kto może ubiegać się o stypendium?

Oferta skierowana jest:

• STYPENDIUM A dla osób w wieku 13-20 lat (uczestnik nie może być studentem wyższej szkoły artystycznej)
  • STYPENDIUM B dla osób w wieku 6-12 lat

Jakie są nagrody w konkursie?

I MIEJSCE

• STYPENDIUM A o wartości 3200 zł dla starszej grupy 13-20 lat oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000zł. Nagroda stypendialna realizowana będzie w formie całorocznego, bezpłatnego abonamentu nauki rysunku w Szkole Rysunku Zalubowski
  • STYPENDIUM A o wartości 1300 zł dla młodszej grupy 6-12 lat oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000zł. Nagroda stypendialna realizowana będzie w formie całorocznego, bezpłatnego abonamentu nauki rysunku w Szkole Rysunku Zalubowski

Nagrody stypendialne będą realizowane w roku szkolnym 2020/2021, począwszy od września 2020r. do połowy czerwca 2021r. w trybie zgodnym z harmonogramem i terminarzem zajęć ustalonym dla Szkoły Rysunku Zalubowski

II MIEJSCE

• Nagrody rzeczowe o wartości 700zł

III MIEJSCE

• Nagrody rzeczowe o wartości 500zł

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

• Nagrody rzeczowe o wartości 500zł

NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW II ETAPU

• Uczestnicy drugiego etapu konkursu otrzymają miesięczny karnet na zajęcia w Szkole Rysunku Zalubowski oraz upominki w postaci nagród rzeczowych

W jaki sposób zgłosić udział w konkursie i jaki będzie jego przebieg?

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w konkursie oraz obserwowania jego przebiegu jest polajkowanie profilu Szkoły na Facebooku i Instagramie oraz profilu sklepu Szał dla Plastyków na Facebooku i Instagramie. Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:

• ETAP I
    W kwietniu 2020r. uczestnicy przesyłają poprzez formularz na stronie internetowej/załącznik w mailu na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (oficjalna możliwość przesyłania prac będzie podana w późniejszym terminie) dwie prace:rysunkową i malarską, obie o dowolnej tematyce
  • ETAP II
    Jury wyłoni 15 osób ze stypendium A oraz 15 osób ze stypendium B. Uczestnicy zostaną zaproszeni na egzamin praktyczny do krakowskiej filii Szkoły znajdującej się na ul. Kącik 9. O szczegółowym przebiegu egzaminu uczestnicy zostaną poinformowani mailowo w późniejszym terminie.

Harmonogram konkursu

• Kampania informacyjna - od 1 grudnia 2019 do 30 marca 2020
  • Konkurs - ETAP I - prace nadsyłane od 1 kwietnia do 30 kwietnia 2020
  • Rozstrzygnięcie 1 etapu i ogłoszenie wyników - 11 maja 2020
  • Konkurs - ETAP II - egamin stacjonarny w Krakowie - 24 maja 2020
  • Rozstrzynięcie konkursu, ogłoszenie wyników - 1 czerwca 2020

W jaki sposób konkurs będzie punktowany?

Obydwa etapy będą punktowane i wyłonią po jednym zwycięzcy dla stypendium A oraz stypendium B.

• ETAP I
    Dwie prace nadesłane w pierwszym etapie otrzymają od każdego jurora ocenę punktową w skali od 1 do 6 punktów. Łącznie zdobyć można 72 punkty.
  • ETAP II
    Etap egzaminacyjny, składający się z dwóch zadań rysunkowych zostanie oceniony przez jurorów w taki sam sposób. Ostateczna klasyfikacja będzie rezultatem sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu. Maksymalna liczba punktów do osiągnięcia wynosi 144 punkty.

Jaki będzie skład jury konkursu?

• dr hab. Tomasz Daniec, dziekan wydziału Grafiki ASP w Krakowie
  • dr. hab Dariusz Vasina, pracownik dydaktyczny ASP w Krakowie
  • dr Wojciech Sobczyk, pracownik dydaktyczny UP w Krakowie
  • mgr Katarzyna Wincenciak, absolwent Historii Sztuki UJ, doktorant PAN