Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Komiksfest

Komiksfest – zajęcia rysunku dla młodzieży

Na pierwsze dni sierpnia szykujemy specjalnie wydarzenie dla fanów komiksów. KOMIKSFEST to pięciodniowa przygoda dla fanów historii rysunkowych! Podczas naszego Festiwalu zapoznamy Was z elementami komiksu i, z pomocą zaproszonych gości, pokażemy Wam jego możliwości. Poznamy różnorodne techniki tworzenia, projektując, od podstaw, własnego bohatera. Nie zabraknie także – powszechnie lubianej mangi. Ołówek w dłoń, wspólnie z nami stwórzcie swoją rysunkową historię!

GRUPA WIEKOWA
Dzieci w wieku od 13 do 15 lat.
Maksymalny rozmiar grupy to 36 osób, turnus zostanie otwarty przy zapisie minimum 20 osób.

LOKALIZACJA ZAJĘĆ
ul. Berka Joselewicza 21/2 oraz wyjścia do różnych miejsc powiązanych z tematyką zajęć

TERMIN TURNUSU
8-12.08.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ

Turnus obejmuje 5 dni zajęć po 8h w godzinach 8:00-16:00

PRZEBIEG ZAJĘĆ

  1. 5,5h zadania warsztatowe: rysunkowe/malarskie/graficzne
  2. 1h przerwy
  3. 1,5h dodatkowe atrakcje (pokaz/warsztaty/wyjście)

PROGRAM ZAJĘĆ

Festiwal rozpoczniemy od poznania komiksu jako dyscypliny. Omówimy jego historię oraz dowiemy się jak powstaje. Program obejmuje szereg zadań, warsztatów, wykładów, których rezultatem ma być powstanie autorskiego projektu komiksu. W tym celu podyskutujemy, czym są plansze, kadry, dymki oraz inne składowe elementy, niezbędne do narysowania historii obrazkowej. Kolejnego dnia będziemy uczyć się, jak planować i pisać fabułę, oraz w jaki sposób zaprojektować chronologię czasową wydarzeń i przestrzeń komiksu. Najważniejsze elementy utworu będziemy kompletować przez stworzenie postaci bohatera. Bohatera zaprojektujemy w oparciu o zasady konstruowania postaci, wymyślając jej osobowość i charakter, prześledzimy kulturowe inspiracje, wiedzę autonomiczną oraz rysunkową interpretację i stylizację. Poznamy różne style, w jakich tworzą twórcy komiksów, odpowiednie narzędzia interpretacyjne oraz podstawowe techniki jego tworzenia. Dzięki inspiracji istniejącymi realizacjami, będziemy przygotowywać projekty komiksów we wszystkich wybranych przez uczestnika stylistykach: manga, kreskówka, czy też komiks realistyczny. Na sam koniec poznamy metody tworzenia małych, papierowych publikacji – takich jak ziny i małe książeczki składane – aby później zastosować je w praktyce.

W programie pięciodniowego festiwalu są przede wszystkim ćwiczenia rysunkowe oraz projektowe, nawiązujące do medium komiksu. Odbędą się także warsztaty ze specjalistami, ciekawymi gośćmi oraz wyjścia do interesujących obiektów kulturowych m.in. Muzeum Komiksu, gdzie Artur Wabik oprowadzi po wystawie oraz pokaże zbiory o komiksie z różnych epok. Z kolei Tomasz Trzaskalik opowie więcej o modelu działania Muzeum.

CENNIK
Cena za turnus: 700 zł (5 zajęć po 8h, łącznie 40h kursu)
Jest możliwość rozłożenia na raty.
Zaliczka w wysokości 200 zł do opłacenia w ciągu tygodnia od dokonania zapisu.

Dane do przelewu:
nr konta: 80 1050 1445 1000 0092 7013 3987 PLN
Rafał Zalubowski ul. St Pardyaka 3A, 32- 400 Myślenice
Tytuł przelewu prosimy opisywać w następującej formie:
imię i nazwisko ucznia, Wakacje z rysunkiem 8-12 sierpień

W przypadku nie odbycia się turnusu wszystkie zaliczki zostaną zwrócone.

CATERING
W ramach turnusu Szkoła zapewnia zamawiany catering: obiad i podwieczorek. Przy dokonaniu zapisu bardzo prosimy o informację, czy dziecko jest osobą alergiczną oraz jakie preferuje posiłki (mięsne/bezmięsne). Ze względu na intensywność zajęć prosimy również o zabranie własnego picia i jedzenia.

MATERIAŁY
Organizator zaoferuje uczestnikom warsztatów: papier bristol (w formatach B4, B3, B2), ołówki, gumki do mazania, strugaczki, czarny tusz, czarne markery, kredki, podstawowe zestawy farb wodnych i pędzle. W zakresie materiałów dodatkowych prosimy uczestników o zabranie ze sobą w miarę możliwości: kolorowych markerów alkoholowych i wodnych, ekoliny i inne własne ulubione narzedzia rysunkowe.

ZAPISY
mailowo: kontakt@zalubowski.pl
telefonicznie pod numerem 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 08:00-16:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę