Kadra

mgr Rafał Zalubowski

mgr Rafał Zalubowski

założyciel i właściciel Szkoły

Urodzony w 1973 roku w Myślenicach, absolwent
Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Kenara
w Zakopanem oraz Wydziału Grafiki ASP w Krakowie.
Dyplom w pracowni miedziorytu prof. S. Wejmana w roku 1998.
2002 - powołał autorski kurs rysunku i malarstwa.
2003 - 2006 - współorganizował Myślenickie Konfrontacje Kulturalno-Naukowe.
2008-2010 - był redaktorem naczelnym miesięcznika "SEDNO".
2008-2010 - współpracował z "Dziennikiem Polskim" publikując rysunki.
2009 - roku założył Galerię Zalubowski i działającą przy niej Szkołę Rysunku.
Uczy rysunku i malarstwa oraz rysunku architektonicznego

mgr Katarzyna Wincenciak

mgr Katarzyna Wincenciak

wykładowca historii sztuki

Urodzona 28 listopada 1986, absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego z tytułem magistra oraz Fotografii w Warszawskiej Szkole Filmowej.
Współpracowała z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przy projektach digitalizacji archiwów Aliny Szapocznikow, Andrzeja Partuma oraz Eustachego Kossakowskiego. Od 2011 roku pracuje w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie w Dziale Zbiorów. W roku 2012 była współkuratorką wystawy książki artystycznej zrealizowanej w MOCAK-u. Zajmuje się także fotografią w zakresie dokumentacji wystaw, wydarzeń artystycznych oraz dzieł sztuki, a także realizując własne projekty fotograficzne. Od roku 2014 - doktorantka PAN.

mgr Marcin Dymek

mgr Marcin Dymek

nauczyciel rysunku

Urodzony 26 stycznia 1986 roku w Krakowie.
2006 - 2011 - studia na wydziale Grafiki Krakowskiej ASP Dyplom w pracowni rysunku nr. 1
2010 - studia na wydziale Sztuk Pięknych na Universitatea de Arta si Design - Cluj Napoca
2010 - 2011 - studia na wydziale Sztuk Pięknych na uniwersytecie Sabanci w Stambule
2015 - asystentura w katedrze rysunku na Wydziale Grafiki krakowskiej ASP. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem i instalacją. 

mgr Wojciech Piechoński

mgr Wojciech Piechoński

nauczyciel rysunku

Urodzony 27 stycznia 1972 roku w Krakowie. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Krakowie - specjalizacja w pracowni Filmu Animowanego, dyplom w pracowni Serigrafii w roku 2000. Twórca i autor animowanych filmów fabularnych, reklamowych, promocyjnych, teledysków oraz scenariuszy filmowych, ilustrator. Nauczyciel animacji 2D, rysunku odręcznego i liternictwa ( AnimaArt, Instytut Sztuki UP Kraków ). Kierownik pracowni graficznej tygodnika PRZEKRÓJ oraz miesięcznika SUKCES, współparcował z TVN, RMF FM, LukaFilm, MagicStudio. Redaktor magazynu komiksowego „Cyrkielnia”. Poza działalnością komercyjną zajmuje się twórczością artystyczną ( komiks, małe formy filmowe, malarstwo i grafika ). Prace w zbiorach prywatnych w Izraelu i Polsce.

mgr Adam Żądło

mgr Adam Żądło

nauczyciel rysunku

Urodzony 6 lipca 1993 r. w Myślenicach, student V roku Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Specjalizuje się w animacji i fotografii. Bazą dla jego działań artystycznych są mocne podstawy z rysunku i malarstwa.
Laureat kilku międzynarodowych konkursów m. in. finalista 2016 Sony World Photography Awards i czterokrotny półfinalista 2016 Adobe Design Achievement Awards.
Jego filmy animowane, fotografie i rysunki były pokazywane na wystawach i festiwalach w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Austrii, Estonii, Dani, Rosji, Serbi i we Włoszech. Współpracuje z Mechatronikami i Robotykami przy konstruowaniu cyborga.

 mgr Tomasz Gągała

mgr Tomasz Gągała

nauczyciel rysunku

W 1992 ukończył PLSP im. A. Kenara w Zakopanem. Od 2000 r. absolwent krakowskiej ASP. Dyplom w pracowni malarstwa prof. A. Wsiołkowskiego. Dyplom w pracowni plakatu prof. P. Kunce.
Wybrane wystawy: 2000r. II Krakowski Festiwal Plakatu, Bunkier Sztuki, Kraków, 2003r. Wystawa poplenerowa Pieńków 2002r., Galeria ZPAP Sukiennice, Kraków, VII Międzynarodowy Festiwal Książki Artystycznej, Biblioteka Narodowa, Warszawa; 2006r. Obraz roku 2005, wystawa finalistów, Hotel Europejski, Warszawa; Sztuka Książki, Dennmark Kr. Hyllinge Bramsnaas Bibliotek, Dania; 2007r. 6th International Biennial of Engraving, Cabinet des Estampes et des Dessins,  Liege, Belgia; Polska Sztuka Książki, Bornholms Kunstmuseum, Dania.
Nagrody i wyróżnienia: 2000r. III nagroda za plakat “Jazz Juniors”, Krakowski Festiwal Plakatu, Kraków. 2002r. Stypendium twórcze miasta Krakowa. 2003r. Nagroda ZPAP, VII Książki Artystycznej, Warszawa.

Wojciech Osielczak

Wojciech Osielczak

nauczyciel rysunku

Urodzony 13 pażdziernika 1992 roku w Myślenicach. W roku 2011 rozpoczął studia na kierunku Grafika Wydziału Sztuki krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego. W roku 2012 zdał egzamin na Wydział Grafiki krakowskiej ASP. W 2015 uczestniczył w programie MOST na katowickiej ASP. Po rocznym pobycie w Katowicach kontynuuje studia w ASP w Krakowie. W 2017 rozpoczął studia pedagogiczne w Studium Pedagogicznym przy Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Obecnie realizuje dyplom na Wydziale Grafiki macierzystej, krakowskiej uczelni. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką, fotografią.

Natalia Klimas

Natalia Klimas

nauczyciel rysunku

Urodzona w Krakowie w 1992r. Ukończyła 1 Liceum Ogólnokształcące im.T.Kosciuszki w Myślenicach w 2011r. Od 2013r. studentka Wydziału KiRDS na ASP w Krakowie. Brała udział w wystawach zbiorowych: "Harenda 2013", "Wspomnienia" w 2013r., "Zbiorowo" z 2013r., "Zator 2016" i indywidualnych: "Cydron" w 2014r oraz wystawę malarstwa i rysunku w Bibliotece Publicznej w Myślenicach w 2017r.

Izabella Suder

Izabella Suder

nauczyciel architektury

Urodzona 27 maja 1997r.w Krakowie. Absolwentka Liceum Zakonu Pijarów w Krakowie. Od 2016 studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej

Paulina Ostafin

Paulina Ostafin

nauczyciel architektury

Urodzona 2 czerwca 1993r. w Myślenicach, absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, w latach 2014-2015 uczennica w Szkole Rysunku Zalubowski, od 2015 roku studentka kierunku "Architektura" na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu, pasjonatka muzyki i architektury współczesnej.

Anna Khachatryan

Anna Khachatryan

asystentka kursu dla dzieci

Urodzona 6 czerwca 1999 w Krakowie.
uczennica V LO w Krakowie,
2014 - wolontariat w zajęciach z dziećmi w Szkole Rysunku Zalubowski.

Paulina Kędzior

Paulina Kędzior

asystentka kursu dla dzieci i młodzieży

Urodzona 27 grudnia 1997  w Krakowie.
Absolwentka VI LO w Krakowie,  Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
2016 - wolontariat w zajęciach z dziećmi w Szkole Rysunku Zalubowski.
2016 -studia na wydziale Filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
2017 - Studia na wydziale Grafiki w ASP w Krakowie

Anna Uliasz

Anna Uliasz

asystentka kursu dla dzieci i młodzieży

Urodzona 24.07.1998 r.  w Krakowie
Absolwentka Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie od 2017.
Rozpoczęcie nauki na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w roku 2017/18.

Dominika Popiołek

Dominika Popiołek

asystentka kursu dla dzieci

Urodzona 3 kwietnia 1995 r. w Krakowie. W latach 2013-2014 uczennica w Szkole Rysunku Zalubowski. Ukończyła studia I stopnia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, kierunek grafika. Obecnie studentka art&design na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Interesuje się fotografią analogową, ilustracją oraz muzyką.

Partnerzy

  • KAMPUS WIELICKI
  • Solne Miasto Sp. z o.o.
  • Szał dla plastyków
  • Pracownia architektoniczna Archi-logica
  • Małopolskie centrum dźwieku i słowa

Developed in conjunction with Joomla extensions.