Maksymalny poziom komfortu i obsługi czeka na graczy z Polski u bukmachera Mostbet, gdzie zawsze możesz obstawiać zakłady sportowe lub grać w kasynie online. Aktywnie pracujemy nad poszerzeniem oferty gier w kasynie internetowym Mostbet, a także zapewnieniem wysokich kursów, różnorodnych gier, różnych bonusów i promocji, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. A wygodna aplikacja mobilna nie pozwoli Ci rozstać się z ulubioną grą nawet na minutę!

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Skrócony Kurs Rzeźby

Rzeźba – Kurs przygotowawczy do liceum plastycznego

Serdecznie zapraszamy wszystkich kandydatów do liceów plastycznych na nasz nowy SKRÓCONY KURS RZEŹBY! Kurs zaprojektowany jest specjalnie dla osób, które potrzebują pomocy w przygotowaniu się do egzaminu z kompozycji przestrzennej, kandydujących w tym lub przyszłym roku do liceów plastycznych.

TERMIN: 12.05, 19.05, 26.05 (niedziela)
GODZINA: 10:00-13:00
LOKALIZAJCA: Szkoła Rysunku Zalubowski, Ul. Berka Joselewicza 21/2

PROGRAM
Kurs składa się z trzech trzygodzinnych zajęć i obejmuje podstawowe zagadnienia z kompozycji przestrzennej. Na każdej lekcji przybliżone zostanie Uczestnikom zagadanienie rzeźbiarskie, które pomoże w późniejszej realizacji zadania egzaminacyjnego. Kurs prowadzi nasza nauczycielka, Emilia Marzan, studentka ASP na wydziale rzeźby oraz laureatka I nagrody w XIV Ogólnopolskim Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego.

LEKCJA 1: Podstawy analizy przestrzennej – relacja między płaszczyzną, a przestrzenią; podstawowe bryły; kompozycja w rysunku i w rzeźbie.
Przykłady z historii sztuki – Katarzyna Kobro, Piet Mondrian.
Ćwiczenie 1. Na ustawionej martwej naturze uczniowe przeprowadzają syntezę – rysunek brył na podstawie martwej natury, analiza geometryczna,
Cwiczenie 2. Przy pomocy wykonanego rysunku uczniowie tworzą geometryczną kompozycję przestrzenną z plasteliny. Ważne, aby zachowane zostały proporcje i relacje między przedmiotami, a nie ich cechy charakterystyczne.

LEKCJA 2: Dogłębna analiza kierunków i proporcji w kompozycji przestrzennej; poszukiwanie cech ekspresji w bryle.
Przykłady z historii sztuki: kanon Grecji archaicznej, klasycznej i hellenistycznej.
Ćwiczenie 1. Finalizacja zadania z poprzedniej lekcji,
Ćwiczenie 2. Szkic przedmiotu o skomplikowanym kształcie,
Ćwiczenie 3. Szkic przestrzenny (analiza geometrii przedmiotu),
Ćwiczenie 4. Odwzorowanie przedmiotu w plastelinie w skali 1:1

LEKCJA 3: Analiza kontrastu w przestrzeni; faktura; powietrze jako element kompozycji.
Przykłady z historii sztuki: Henry Moore, Anish Kapoor.
Ćwiczenie 1. Odwzorowanie skomplikowanego elementu,
Ćwiczenie 2. Dodanie nowego elementu do martwej natury; analiza nowego elementu i odwzorowanie go w poprawnej relacji z pierwotnym elementem. Ważnym aspektem ćwiczenia jest charakterystyka obu przedmiotów i zachodzący między nimi kontrast.

CENA
30 zł/h | 270 zł (Standardowa dla grupy 13-15). Obowiązuje limit miejsc. W celu rezerwacji miejsca prosimy o wpłacenie całości kwoty przelewem, do 09.05 (czwartek). W przypadku nieodbycia się kursu wszystkie opłaty zostaną zwrócone.

Dane do przelewu:
nr konta: 56 1240 5064 1111 0011 2911 9837 PLN
Rafał Zalubowski ul. St Pardyaka 3a, 32-400 Myślenice
Tytuł przelewu prosimy opisywać w następującej formie:
imię i nazwisko uczestnika, Kurs Rzeźby

ZAPISY
Telefonicznie: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
Mailowo: kontakt@zalubowski.pl
oraz przez Messengera i konto Instagram Szkoły.

Zapraszamy do zapisów!

Udostępnij:

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę