Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Szuflada | Cracow Art Week

Szuflada | Cracow Art Week KRAKERS 2023

Serdecznie zapraszamy na wystawę Szuflada. Wystawa organizowana w ramach Cracow Art Week KRAKERS 2023.

Artyści:
Rafał Zalubowski | Kinga Dusik-Węgrzyn | Magdalena Szczepaniak-Tabor | Ewelina Galla | Łukasz Maciaszkiewicz | Wojciech Osielczak | Anna Uliasz | Kinga Lewińska | Weronika Kozik | Wojciech Piechoński | Julia Płoch | Magdalena Daniec | Weronika Szymańska | Zofia Bębenek | Aleksandra Chryc | Edyta Żelazko | Zofia Biedzka

Kuratorzy:
Rafał Zalubowski, Zofia Bębenek

WERNISAŻ ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 13.05 O GODZINIE 18 NA UL. BERKA JOSELEWICZA 21/2.

Sztuka zawsze zwycięża? Gdybyśmy do motta tegorocznego Krakersa dopisali pytajnik, to stałoby się ono aktualnym pytaniem o społeczną rolę sztuki. Oczywiście w kontekście stuk wizualnych. W ciągu ostatnich 150 lat były one wielokrotnie zmuszone do redefiniowania własnej pozycji i rangi społecznej. Stało się to między innymi za sprawą pojawiania się nowych „muz” – fotografii, kina, telewizji i ostatecznie nadejścia ery cyfrowej. Co stało się z mitem artysty, który najpierw się rozrósł gwałtownie za sprawą głośnych nazwisk modernizmu, a potem równie gwałtownie skurczył? Czy dzisiejsi twórcy obrazów, rzeźb, video i instalacji o charakterze artystycznym są obecni w przestrzeni medialnej? Jeśli tak, to z jakimi zasięgami? Czy mogą się mierzyć z kreowaną przez showbusiness popularnością tzw. gwiazd? Jaki jest odbiór sztuki wśród kolejnych pokoleń x, y, z? Czy jej wystąpienia są ważne społecznie, czy są dyskutowane, czy w ogóle są szerzej zauważane w przestrzeni informacyjnej? I wreszcie co nas czeka z nadejściem AI?
Wiemy, że potrzeba sztuki jest wieczna i wierzymy w humanizm. Widzimy jednak stopniowe zmniejszanie znaczenia jednostki w zarządzanym cyfrowo społeczeństwie. Modelem nowego orwellowskiego świata są Chiny. Czy jest jeszcze miejsce na podmiotowość? Czy ofiarami tej tendencji są artyści czy są oni marginalizowani raczej przez własne błędy oceny „czasu”.
Powstaje pytanie czy większość z nas – współczesnych artystów, nie pracuje w pewnym sensie do szuflady?
A jeśli tak to Krakers jest najlepszym momentem by ją otworzyć!

Czas trwania wystawy: 13-19.05.2023
Szczegółowe informacje wraz z godzinami otwarcia wystawy są zamieszczone w WYDARZENIU NA FACEBOOKU.

Udostępnij:

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę