Maksymalny poziom komfortu i obsługi czeka na graczy z Polski u bukmachera Mostbet, gdzie zawsze możesz obstawiać zakłady sportowe lub grać w kasynie online. Aktywnie pracujemy nad poszerzeniem oferty gier w kasynie internetowym Mostbet, a także zapewnieniem wysokich kursów, różnorodnych gier, różnych bonusów i promocji, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. A wygodna aplikacja mobilna nie pozwoli Ci rozstać się z ulubioną grą nawet na minutę!

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Wywiad z Gosią Bławut

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski –
wywiad z Gosią Bławut

Rozszerzeniami, które ja zdawałam były matematyka i fizyka. Uważam, że był to bardzo dobry wybór, w szczególności matematyka, która pomogła mi bardzo na I roku studiów (…). Natomiast nauka do matury z fizyki przydaje się przy przedmiotach takich jak np.: mechanika i statyka budowli.

Gosia Bławut

Zapraszamy do kolejnego wywiadu z serii absolwentów Szkoły Rysunku Zalubowski. Na pytania udzieliła nam odpowiedzi Gosia Bławut – studentka Architektury na Politechnice Krakowskiej.

Gosia studiuje już dwa lata Architekturę na Politechnice Krakowskiej. W wywiadzie opisała m.in. skąd pomysł na studiowanie tego kierunku, jakie przedmioty warto rozszerzać wybierając się na Architekturę, a także co planuje po ukończeniu studiów.

Autorka: Gosia Bławut
Autorka: Gosia Bławut

Paulina Kogut: Cześć Gosiu! Za Tobą już drugi rok nauki na Politechnice Krakowskiej na kierunku Architektura. Co zmotywowało Cię do wyboru tego kierunku studiów oraz uczelni? Czy jesteś zadowolona z tej decyzji?

Gosia Bławut: Do wyboru tego kierunku studiów zmotywowała mnie moja pasja do twórczości plastycznej, z którą miałam styczność od najmłodszych lat, oraz łatwość w przyswajaniu przedmiotów ścisłych. Chciałam jakoś połączyć te dwie rzeczy i w taki sposób zrodził się u mnie pomysł na architekturę, która łączy w sobie aspekty techniczne, jak i artystyczne. Jestem bardzo zadowolona z decyzji, ponieważ nie jestem w stanie sobie wyobrazić siebie na innych studiach. Architektura mimo, że jest bardzo czasochłonna i wymagająca to jest kierunkiem, na którym ciągle uczymy się czegoś nowego oraz non stop dużo się dzieje. Może być to trochę przytłaczające, w szczególności w okresie przed sesją, gdy są do oddania wszystkie projekty. Jednak nie przeszkadza mi to, a nawet napędza jeszcze bardziej do działania. Co do samej uczelni jaką jest Politechnika Krakowska, gdybym wybierała jeszcze raz, to podjęłabym taką samą decyzję. Głównym czynnikiem jaki zaważył na moim wyborze, jest fakt, że to właśnie tutaj – w Krakowie i okolicach – mam swoją rodzinę i znajomych. Jestem bardzo przywiązana do tego miasta. O PK można dużo powiedzieć, ale tak naprawdę liczy się nasze podejście do tych studiów, projektów itp. Więc jeśli ktoś ma ambicje to Architektura jest dobrym wyborem. Warto też wspomnieć o ludziach – u mnie na roku uważam, że jesteśmy wyjątkowo zgrani jak na ponad 200 osób. Szczególnie, że jest to taki kierunek, gdzie warto sobie pomagać i współpracować, zbierając doświadczenie do późniejszej pracy w zawodzie, gdzie umiejętność tworzenia projektów w zespole jest niezbędna.

P.K.: Jakie przedmioty warto zdać na maturze decydując się na studia Architektury?

G.B.: Rozszerzeniami, które ja zdawałam były matematyka i fizyka. Uważam, że był to bardzo dobry wybór, w szczególności matematyka, która pomogła mi bardzo na I roku studiów, ponieważ sporo rzeczy uczyłam się już w liceum, dlatego było to dla mnie duże ułatwieniem na studiach. Z moich obserwacji wynika, że to właśnie ten przedmiot na początku studiów może być przeszkodą dla wielu studentów, którzy byli na podstawie w szkole średniej. Natomiast nauka do matury z fizyki przydaje się przy przedmiotach takich jak np.: mechanika i statyka budowli. Jednak jeśli ktoś nie czuję się na siłach z przedmiotów ścisłych, to dobrym wyborem jest także pisanie rozszerzenia z historii sztuki. Ja jej nie zdawałam i byłam w stanie opanować materiał bazując jedynie na wiedzy z wykładów, ale jeśli ktoś ma pamięć do dat, nazwisk, pojęć itp. to z pewnością to rozszerzenie też mu się przyda.

Autorka: Gosia Bławut
Autorka: Gosia Bławut

P.K.: Co najchętniej tworzysz? Jaka forma twórczości artystycznej/architektonicznej sprawia Ci najwięcej radości?G.B.: Aktualnie najbardziej lubię robić modele w formie fizycznej i wizualizacje. Niestety moja pasja do rysunków odręcznych, artystycznych jak i architektonicznych, póki co trochę wygasła. Powodem są zajęcia na studiach – Rysunek odręczny, gdzie każdą pracę trzeba oddać w ściśle określonym terminie. W pewnym momencie stało się to dla mnie smutnym obowiązkiem, a nie formą miłego spędzania czasu. Jednak mam nadzieję, że kiedyś wrócę jeszcze do rysowania, choćby do szybkich szkiców.

Autorka: Gosia Bławut

P.K.: Jakich umiejętności nauczyła Cię Szkoła Rysunku Zalubowski, które przydają Ci się na Architekturze?

G.B.: W Szkole Rysunku nauczyłam się przede wszystkim podstaw rysunku architektonicznego, dzięki czemu mogłam przystąpić do egzaminu wstępnego i wykonać portfolio. Te dwa aspekty grają bardzo ważną rolę podczas rekrutacji na studia dlatego dobre przygotowanie to podstawa. Umiejętności te są także wymagane i weryfikowane na wcześniej wspomnianym Rysunku odręcznym

Autorka: Gosia Bławut

P.K.: Jakie są Twoje plany po ukończeniu studiów Architektury? Co chciałabyś robić?

G.B.: Uważam, że praktyka czyni mistrza dlatego jak najszybciej po studiach chciałabym zacząć pracę w zawodzie (już w trakcie studiów, nawet teraz trochę w nim pracuję, ale po ukończeniu magisterki chciałabym robić to już w pełni profesjonalnie). Chciałabym także podróżować i tak z rok czy dwa mieszkać za granicą w różnych zakątkach świata. Jeszcze do końca nie wiem, jak połączę to z pracą architekta, ale na pewno jakoś uda mi się to zrobić. Może za sprawą pracy online, która jest teraz bardzo popularna, albo znajdę jakieś inne rozwiązanie. 

P.K.: Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas.

Zespół Szkoły Rysunku Zalubowski życzy powodzenia oraz licznych sukcesów architektonicznych!

Data publikacji: 01.09.2022 r.

Przeczytaj także…

Udostępnij:
Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Mała architektura – powtarzamy! TIK-TAK – Zegar tyka! Pilnujcie swoich zegarków, bo czas egzaminów nieubłaganie się zbliża. Ale nie martwcie się! Wraz z naszymi nauczycielami przygotowaliśmy dla Was serię opracowań zadań egzaminacyjnych. Pierwszy temat, jaki weźmiemy pod lupę to wszelkiego rodzaju mała architektura —  FONTANNY, POMNIKI, ZNAKI ETC. Zastanówmy się najpierw — co łączy te […]

Rozmowa z Amelią Strączek

Rozmowa z Amelią Strączek

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Amelią Strączek … aby mieć dobry wynik z teczki trzeba wyjść ze strefy komfortu i zrobić dokumentację w odpowiedni sposób: w dobrym świetle, z prawidłowymi ustawieniami i jednolitym tłem. Amelia Strączek Z czym mogą zmagać się kandydujący na Wydział Grafiki ASP w Krakowie? Dziś zapraszamy do przeczytania rozmowy […]

Rozmowa z Kingą Lewińską

Rozmowa z Kingą Lewińską

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Kingą Lewińską W żadnej innej szkole nie poznałam tak zaangażowanych w pracę nauczycieli. W luźnej, ciepłej atmosferze, razem z super ludźmi, te zajęcia były dużą przyjemnością. Kinga Lewińska Kontynuujemy dzielenie się przemyśleniami młodych studentek. Tym razem rozmawiamy z Kingą Lewińską – zdolną artystką, naszą byłą uczennicą, a obecnie […]

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski – wywiad z Mateuszem Urbaniakiem (…) Tematy są tam raczej ściśle architektoniczne. Oprócz tego pojawiają się w nich ostatnio elementy ekologii i recyklingu, jak np. użycie materiałów z odzysku. Mam też wrażenie, że sam pomysł i główny obiekt tematu są punktowane bardziej od kompozycji niż np. w Krakowie Mateusz Urbaniak

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę