Maksymalny poziom komfortu i obsługi czeka na graczy z Polski u bukmachera Mostbet, gdzie zawsze możesz obstawiać zakłady sportowe lub grać w kasynie online. Aktywnie pracujemy nad poszerzeniem oferty gier w kasynie internetowym Mostbet, a także zapewnieniem wysokich kursów, różnorodnych gier, różnych bonusów i promocji, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. A wygodna aplikacja mobilna nie pozwoli Ci rozstać się z ulubioną grą nawet na minutę!

Szkoła rysunku Zalubowski

Szkoła rysunku Zalubowski

Zamknij menu

Wywiad z Asią Płonką

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski –
rozmowa z Asią Płonką

[Przyznam, że] bardzo lubię historię architektury, o czym przekonałam się podczas kursu rysunku oraz nauki do matury z historii sztuki. Podoba mi się poznawanie budynków i ich historii z poszczególnych epok. Na studiach jednak przedmiot ten zaczyna się na drugim roku, a obecnie mam już za sobą architekturę współczesną, która tak samo przypadła mi do gustu.

Asia Płonka

Zapraszamy do przeczytania kolejnego wywiadu z naszymi utalentowanymi absolwentami. Tym razem odpowiedzi na pytania udzieliła nam studentka pierwszego roku architektury na Politechnice Krakowskiej – Asia Płonka. 

Z początkiem października Asia Płonka rozpoczęła drugi rok studiów architektonicznych na Politechnice Krakowskiej. W wywiadzie opowiedziała ona m.in. o swoich wrażeniach po pierwszym roku studiów oraz o egzaminach na uczelnię. Z rozmowy dowiecie się także, jak wyglądają zajęcia rysunkowe w klasie architektonicznej, a także jak umiejętności nabyte w czasie nauki w naszej Szkole przydają się absolwentom na studiach.

Autorka: Asia Płonka
Autorka: Asia Płonka

Oliwia Prochowska: Cześć Asiu! Masz już za sobą pierwszy rok nauki na kierunku Architektura na Politechnice Krakowskiej. Jakie są Twoje wrażenia z dotychczasowych studiów? 

Asia Płonka: Pamiętam swoją ekscytację z rozpoczęcia studiów, byłam ciekawa zajęć, które mnie czekały oraz poznania całego procesu projektowego. Rozpoczęcie zajęć w formie zdalnej utrudniło mi poznanie dotychczasowego, standardowego toku studiów. Jednak po roku zdobyliśmy już pewną wiedzę na temat architektury i tego, czym zajmuje się architekt. W pracy architekta projekty wykonywane są w programach komputerowych, których również mogliśmy nauczyć się na zajęciach.

O.P.: Jak zaczęła się Twoja przygoda z architekturą? Skąd pojawił się u Ciebie pomysł na studiowanie właśnie tego kierunku?

A.P.: Nad wyborem studiów zastanawiałam się, będąc w gimnazjum. Chciałam wybrać profil klasy w liceum, który odpowiadałby zdawanym przeze mnie przedmiotom na maturze, by z kolei dostać się na wybraną uczelnię. Odkąd pamiętam byłam zainteresowana rysunkiem, dlatego chciałam wykorzystać to w dalszej nauce i do głowy wpadł mi pomysł studiowania architektury. W tym momencie wiedziałam, że liceum to idealny czas na rozpoczęcie nauki rysunku architektonicznego. 

Autorka: Asia Płonka
Autorka: Asia Płonka

O.P.: Jak wspominasz zajęcia w Szkole Rysunku Zalubowski?

A.P.: Na zajęcia zaczęłam uczęszczać w pierwszej klasie liceum. Uznałam, że trzy lata wystarczą na przygotowanie się do egzaminu i nie pomyliłam się. Na zajęciach atmosfera była przyjemna i sprzyjająca warunkom pracy. Nauczyciele cierpliwie tłumaczyli nam zagadnienia i omawiali zadane tematy rysunkowe. W trakcie rysowania każdy z uczestników otrzymywał korekty. Pan Rafał często opowiadał ciekawostki o znanych artystach i architektach, co nadawało zajęciom jeszcze lepszego, rysunkowego klimatu.

O.P.: Jakie są Twoje ulubione przedmioty na uczelni? Które dziedziny architektury najbardziej Cię interesują?

A.P.: Przyznam, że bardzo lubię historię architektury, o czym przekonałam się podczas nauki do matury z historii sztuki. Podoba mi się poznawanie budynków i ich historii z poszczególnych epok. Na studiach jednak przedmiot ten zaczyna się na drugim roku, a obecnie mam już za sobą architekturę współczesną, która tak samo przypadła mi do gustu. W drugim semestrze mieliśmy okazję sami opracowywać tematy przez nas wybrane i później prezentować je przed studentami. Przyjemnym przedmiotem jest oczywiście projektowanie – to na nim uczymy się całego procesu projektowego. Dodatkowo na zajęciach komputerowych uczymy się obsługi programów, które później wykorzystujemy do tworzenia naszych projektów.

O.P.: Czego nauczyłaś się podczas kursu rysunku architektonicznego w Szkole Rysunku Zalubowski? W jaki sposób wykorzystujesz na studiach swoje umiejętności rysunkowe?

A.P.: W Szkole Rysunku Zalubowski uczyłam się od podstaw, czym tak naprawdę jest rysunek architektoniczny, który znacznie różni się od tego artystycznego. Tutaj również trzeba było opanować czas poświęcony wykonywanej pracy i przyspieszać tempo, ze względu na wymogi czasowe oficjalnego egzaminu rekrutacyjnego na Architekturę. W moim przypadku zmienił on swoją formę niedługo przed samym dniem egzaminu, na co nikt nie był gotowy. Jednak zdobyte umiejętności pozwoliły mi go pozytywnie zdać. Na studiach umiejętności rysunkowe wykorzystujemy głównie w początkowej fazie projektowania, kiedy trzeba przedstawić szkice koncepcyjne. Kolejne etapy pracy wykonujemy już całkowicie na komputerze w wybranym przez nas programie.

Autorka: Asia Płonka

O.P.: Co najchętniej tworzysz w ramach projektów na studiach oraz w swoim wolnym czasie? Jakie są Twoje ulubione techniki rysunku bądź wyrazu artystycznego i architektonicznego?

A.P.: W trakcie roku nauczyłam się obsługiwać kilka programów do projektowania, co spowodowało, że łatwo i przyjemnie wykonywało mi się ostatnie projekty. Był to projekt wnętrza, do którego inspirację stanowiło wybrane przez nas dzieło sztuki. W wolnym czasie przeglądam przeróżne inspiracje w gazetach czy w social mediach. Wiem, że przyda się to do tworzenia kolejnych projektów na studiach. Zawsze zaczynając nowy projekt, przedstawiamy do niego wybrane inspiracje. 

O.P.: Dlaczego Twoim zdaniem warto studiować architekturę? Jakie według Ciebie umiejętności powinien posiadać przyszły kandydat na studia architektoniczne? 

A.P.: Architektura jest niezwykle ciekawym jak i twórczym przedmiotem. Zajęcia na studiach są bardzo zróżnicowane. Jest to jednocześnie kierunek techniczny oraz artystyczny. Zdobywa się na nim wiedzę m.in. z zakresu budownictwa, materiałoznawstwa czy też mechaniki budowli. Ten dział architektury jest nieco trudniejszy od artystycznej i estetycznej strony kierunku, czyli projektowania oraz rysunku. Uważam, że kandydat na studia architektury przede wszystkim powinien dobrze opanować rysunek architektoniczny oraz mieć głowę pełną kreatywnych pomysłów.

Zespół Szkoły Rysunku Zalubowski trzyma mocno kciuki i życzy jak najwięcej sukcesów architektonicznych!

Data publikacji: 16.10.2021 r.

Przeczytaj także…

Udostępnij:
Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Mała architektura – powtarzamy! TIK-TAK – Zegar tyka! Pilnujcie swoich zegarków, bo czas egzaminów nieubłaganie się zbliża. Ale nie martwcie się! Wraz z naszymi nauczycielami przygotowaliśmy dla Was serię opracowań zadań egzaminacyjnych. Pierwszy temat, jaki weźmiemy pod lupę to wszelkiego rodzaju mała architektura —  FONTANNY, POMNIKI, ZNAKI ETC. Zastanówmy się najpierw — co łączy te […]

Rozmowa z Amelią Strączek

Rozmowa z Amelią Strączek

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Amelią Strączek … aby mieć dobry wynik z teczki trzeba wyjść ze strefy komfortu i zrobić dokumentację w odpowiedni sposób: w dobrym świetle, z prawidłowymi ustawieniami i jednolitym tłem. Amelia Strączek Z czym mogą zmagać się kandydujący na Wydział Grafiki ASP w Krakowie? Dziś zapraszamy do przeczytania rozmowy […]

Rozmowa z Kingą Lewińską

Rozmowa z Kingą Lewińską

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Kingą Lewińską W żadnej innej szkole nie poznałam tak zaangażowanych w pracę nauczycieli. W luźnej, ciepłej atmosferze, razem z super ludźmi, te zajęcia były dużą przyjemnością. Kinga Lewińska Kontynuujemy dzielenie się przemyśleniami młodych studentek. Tym razem rozmawiamy z Kingą Lewińską – zdolną artystką, naszą byłą uczennicą, a obecnie […]

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski – wywiad z Mateuszem Urbaniakiem (…) Tematy są tam raczej ściśle architektoniczne. Oprócz tego pojawiają się w nich ostatnio elementy ekologii i recyklingu, jak np. użycie materiałów z odzysku. Mam też wrażenie, że sam pomysł i główny obiekt tematu są punktowane bardziej od kompozycji niż np. w Krakowie Mateusz Urbaniak

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 8:00-16:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę