Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Wernisaż FEAR EXHIBITION

Wernisaż FEAR EXHIBITION – kurator: Łukasz Maciaszkiewicz

Już w najbliższy wtorek (12.10) o godz. 18 na ul. Mikołajskiej 2 w Krakowie odbędzie się wernisaż międzynarodowej FEAR EXHIBITION. Kuratorem wystawy jest Łukasz Maciaszkiewicz – asystent kursu dla dzieci i młodzieży w Szkole Rysunku Zalubowski. Serdecznie zapraszamy! Zwłaszcza, że na wystawie pojawią się również prace kilku naszych uzdolnionych absolwentów.

Wystawa będzie można oglądać w Krakowskim Forum Kultury od 8.10 do 25.10.2021.

Wystawa FEAR
Celem projektu FEAR jest stworzenie wystawy (w skład której wchodzić będzie wystawa fizyczna w Krakowskim Forum Kultury oraz wystawa online na platformie Artsteps będąca wynikiem otwartego open call’u), będącej próbą ukazania tematu lęków i fobii w sztukach wizualnych osób urodzonych po 1980 roku.

We współczesnym świecie młodość wiąże się z wieloma obawami odnoszącymi się do niepewnej przyszłości (zwłaszcza w erze pandemii), przeszłości (m.in. efektów do dziś odczuwalnej transformacji ustrojowej z 1989 roku), czy teraźniejszości przepełnionej strajkami i manifestacjami różnych grup społecznych. Poczucie zagrożenia może być związane z wyniesionymi z domu traumami bądź fobiami, oraz stresem dotyczącym przynależności do konkretnej grupy, bądź jej brakiem i znajdywaniem własnego miejsca na świecie.

Wystawa ma na celu wydobyć te lęki na światło dzienne i w pewien sposób oswoić z nimi odbiorcę poprzez ukazanie ich w przestrzeni publicznej/wirtualnej. Nie ma dać oczywistych odpowiedzi, lecz zachęcić do refleksji o strachu, który być może stanie się początkiem drogi do przezwyciężenia go.

Udostępnij:

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 08:00-16:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę