Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Rozmowa z Kubą Kalicińskim

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski –
wywiad z Kubą Kalicińskim

[Na studiach architektonicznych] Można nauczyć się bardzo wielu rzeczy, takich jak na przykład: myślenie przestrzenne czy projektowanie ciekawej formy budynku przy jednoczesnym planowaniu funkcjonalnego układu pomieszczeń danego obiektu. Ten kierunek również uczy cierpliwości, dokładności i precyzji.

Kuba Kaliciński

Zapraszamy do przeczytania kolejnego wywiadu z naszymi utalentowanymi absolwentami. Tym razem odpowiedzi na pytania udzielił nam student pierwszego roku architektury na Politechnice Krakowskiej – Kuba Kaliciński. 

Kuba opowiedział nam o swoich wrażeniach z dotychczasowych studiów, wspomnieniach z zajęć rysunkowych w Szkole Rysunku Zalubowski i swoich planach na przyszłość. Poniżej możecie zobaczyć świetne prace rysunkowe w jego wykonaniu.

Autor: Kuba Kaliciński
Autor: Kuba Kaliciński

Oliwia Prochowska: Za Tobą już pierwszy rok nauki na studiach architektonicznych na Politechnice Krakowskiej. Jak zrodziła się Twoja pasja do architektury i jakie są Twoje wrażenia z dotychczasowych studiów? 

Kuba Kaliciński: Pamiętam, że już od najmłodszych lat wiedziałem, że w przyszłości chciałbym projektować domy i od tamtego momentu trzymam się tego celu. Do spełnienia tego marzenia pozostały mi jeszcze studia. Początek był nieco trudny, ze względu na nauczanie zdalne, jednak z czasem jest coraz lepiej i widzę własny progres. Dostrzegam duży postęp w moich umiejętnościach i wiedzy o architekturze. 

O.P.: Dlaczego Twoim zdaniem warto studiować architekturę? Jakie według Ciebie umiejętności powinien posiadać przyszły kandydat na studia architektoniczne? 

K.K.: Można nauczyć się bardzo wielu rzeczy, takich jak na przykład: myślenie przestrzenne czy projektowanie ciekawej formy budynku przy jednoczesnym planowaniu funkcjonalnego układu pomieszczeń danego obiektu. Ten kierunek również uczy cierpliwości, dokładności i precyzji. Moim zdaniem kandydat na studia architektoniczne powinien w sposób szybki i czytelny przedstawiać swoje pomysły, wykazując się przy tym wysokimi umiejętnościami rysunkowymi.

O.P.: Jak wspominasz zajęcia rysunkowe w Szkole Rysunku Zalubowski? W jaki sposób wykorzystujesz swoje umiejętności rysunkowe na studiach?

K.K.: Bardzo miło wspominam tamten czas. Na zajęciach była bardzo fajna atmosfera i super warunki do uczenia się rysunku. Bardzo dużo w tamtym czasie się nauczyłem, co pozwoliło mi dostać się na moją wymarzoną uczelnię. Aktualnie rysunek wykorzystuję stricte na jednym przedmiocie, a na innych zajęciach sporządzam szkice koncepcyjne projektów.

Autor: Kuba Kaliciński
Autor: Kuba Kaliciński

O.P.: Jakie są Twoje marzenia zawodowe? Czym chciałabyś się zajmować po ukończeniu studiów architektonicznych?

K.K.: Na pewno chciałbym skończyć studia i w międzyczasie poszerzać swoje kompetencje z zakresu budownictwa. Nie wykluczam studiowania następnego kierunku. W przyszłości na pewno chciałbym wykonywać zawód architekta oraz utworzyć związaną z tym działalność gospodarczą.

O.P.: Co skłoniło Cię do wyboru architektonicznego kierunku studiów akurat na Politechnice Krakowskiej?

K.K.: Głównym powodem była dla mnie wysoka pozycja Politechniki Krakowskiej w rankingu najlepszych uczelni w Polsce oraz towarzyszące temu dobre opinie nt. studiów architektonicznych. Rozważałem studia na innych uczelniach w dalej położonych miastach – dostałem się również na Politechnikę Rzeszowską. Ostatecznie wybór padł jednak na Kraków.

O.P.: Jakie są dotychczas Twoje ulubione zajęcia na uczelni? Tworzenie jakich projektów przynosi Ci najwięcej satysfakcji?

K.K.: Bardzo polubiłem architekturę współczesną – można poznać wiele ciekawych twórców oraz współczesnych budowli. Równie fascynujące jest dla mnie materiałoznawstwo. Na zajęciach uczymy się różnorodnych zagadnień od strony typowo technicznej nt. materiałów budowlanych. Jednak najwięcej satysfakcji przynosi mi tworzenie projektów architektonicznych. Zajęcia te wymagają od nas zarówno myślenia nad samą formą budynku, jak i jego stroną techniczną.

Autor: Kuba Kaliciński
Autor: Kuba Kaliciński

O.P.: Za niedługo rozpocznie się nowy rok szkolny, a wraz z nim wiele osób rozpocznie przygotowania rysunkowe do egzaminów na swoje wymarzone uczelnie. Jaką radę dałbyś osobom, które chciałyby iść na podobne do Twoich studia?

K.K.: Moim zdaniem najważniejsze, to skupić się na maturze oraz przygotowaniach z rysunku. Nie można odpuszczać, ani zrażać się jeśli na początku coś nam nie wychodzi. Nie każdemu zawsze wszystko idzie dobrze – sam pamiętam, że miałem kilka trudnych chwil i zastanawiałem się czy nie odpuścić. Na szczęście ostatecznie dałem z siebie wszystko i dostałem się na wymarzoną uczelnię. Najważniejsze jest stanowcze podjęcie decyzji, co do wyboru studiów, a potem wypracowanie w sobie wytrwałości oraz cierpliwości do pracy, by odpowiednio przygotować się do wszystkich egzaminów rysunkowych.

O.P.: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Zespół Szkoły Rysunku Zalubowski życzy Kubie powodzenia oraz dalszych sukcesów architektonicznych i naukowych na studiach na Politechnice Krakowskiej. 

Data publikacji: 13.05.2021 r.

Przeczytaj także…

Udostępnij:
Rozmowa z Gosią Śmietaną

Rozmowa z Gosią Śmietaną

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski –rozmowa z architektką Gosią Śmietaną [W zawodzie architekta] Każdy dzień jest inny. Rutyną jest wstać rano, dojechać do pracy a tam zrobić sobie kawę. Architekt każdego dnia rozwiązuje inne problemy, generowane przez przeróżne czynniki. Każdy projekt jest inny bo tworzy się go w nowych uwarunkowaniach lokalnych i prawnych. Uważam, że taki […]

Sztuka uliczna Paryża

Sztuka uliczna Paryża

Sztuka uliczna Paryża Paryż. Miasto pełne przepięknych zabytków, kawiarni, zaułków i galerii. To także dom wielu artystów ulicznych, tworzących swoje dzieła na każdym możliwym skrawku miasta. W zeszłym roku, odwiedzając Francję, zwróciłam właśnie na nich swoją uwagę – bo choć kolekcja zawarta w Luwrze niewątpliwie robi wrażenie, to właśnie żywa sztuka ulic najmocniej przykuwa nasz […]

Tato, ta książka była fajna!

Tato, ta książka była fajna!

Tato, ta książka była fajna! – powiedziała 6 letnia Maja, kiedy zobaczyła na moim stole „Którędy do Yellowstone” Mówi się o dzieciach, że są świetnymi recenzentami dedykowanych dla siebie produktów. Ich opinie, a właściwie reakcje, są zupełnie szczere, spontaniczne i nieuprzedzone. Zauważyłem, że wielu rzeczy, które stworzono dla Nich nie rozumiałem do czasu aż sam […]

Polecamy książki dla dzieci – 24. Międzynarodowe Targi Książek w Krakowie

Polecamy książki dla dzieci – 24. Międzynarodowe Targi Książek w Krakowie

Parę słów o targach wraz z listą książkowych zdobyczy dla najmłodszych czytelników Okres epidemii nie tylko ograniczył nam kontakty z najbliższymi oraz znajomymi, ale również pozbawił uczestnictwa w wielu interesujących wydarzeniach: między innymi w popularnych Międzynarodowych Targach Książek, które w tym roku obywają się po raz 24. Po dłuższej przerwie wydarzenie wróciło, w Krakowie, do […]

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę