Maksymalny poziom komfortu i obsługi czeka na graczy z Polski u bukmachera Mostbet, gdzie zawsze możesz obstawiać zakłady sportowe lub grać w kasynie online. Aktywnie pracujemy nad poszerzeniem oferty gier w kasynie internetowym Mostbet, a także zapewnieniem wysokich kursów, różnorodnych gier, różnych bonusów i promocji, darmowych zakładów, darmowych spinów i szybkich wypłat. A wygodna aplikacja mobilna nie pozwoli Ci rozstać się z ulubioną grą nawet na minutę!

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Rozmowa z Gosią Gońką

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski –
rozmowa z Gosią Gońką

Polecam architekturę każdemu, kto czuje się chociaż trochę zainteresowany tym tematem. […] Studia pozwalają bardzo rozwinąć się w wybranym kierunku, poszerzyć swoją wiedzę oraz krąg zainteresowań.

Gosia Gońka

Nasi liczni absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski osiągają ogromne sukcesy w świecie sztuki oraz architektury, czym zawsze dają nam wiele powodów do dumy. Postanowiliśmy zaprosić osoby związane z naszą szkołą do rozmów nt. pasji do rysunku, sztuki i architektury, studiów artystycznych oraz związanej z nimi pracy w zawodzie. Zapraszamy do przeczytania pierwszego wywiadu z tej serii. W rozmowie wzięła udział Gosia Gońka – nasza zdolna absolwentka i studentka pierwszego roku architektury na Politechnice Krakowskiej.

Gosia opowiada nam o procesie rekrutacji na studia architektoniczne, swoich wrażeniach po pierwszych miesiącach nauki na Politechnice Krakowskiej, a także o wspomnieniach z zajęć rysunku w Szkole Rysunku Zalubowski. Poniżej możecie zobaczyć również jej piękne prace rysunkowe i malarskie.

Autorka: Gosia Gońka
Autorka: Gosia Gońka

Oliwia Prochowska: Cześć Gosiu! Za Tobą już pierwszy rok studiów architektonicznych na Politechnice Krakowskiej. Co skłoniło Cię do wyboru tego kierunku studiów oraz uczelni?

Gosia Gońka: Dostanie się na Politechnikę Krakowską było od początku moim celem i to właśnie pod względem wymagań tej uczelni przygotowywałam się w szkole rysunku. Forma zdalna egzaminów pozwoliła mi uczestniczyć także w rekrutacji do innych miast, z których nie wszystkie początkowo brałam pod uwagę, takich jak: Gdańsk, Wrocław czy Gliwice. Zdecydowałam się jednak na Kraków, ponieważ najbardziej odpowiada on moim oczekiwaniom odnośnie studiowania architektury. Na wybór architektury jako kierunku wpłynęło moje zainteresowanie sztuką oraz skłonność do kreatywnego myślenia przy jednoczesnym analitycznym i ścisłym postrzeganiu świata.

O.P.: Jak wyglądał proces rekrutacyjny na Twoje studia? Jaką dałabyś radę osobom, które chciałyby dostać się na studia architektoniczne na Politechnice Krakowskiej?

G.G.: W zeszłym roku, ze względu na sytuację pandemiczną, rekrutacja na studia architektoniczne wyglądała inaczej niż zazwyczaj. Każda uczelnia dostosowała się do sytuacji po swojemu. Kraków zmienił formę rekrutowania z dwuetapowego stacjonarnego egzaminu (4 godziny na martwą naturę oraz 4 godziny na temat architektoniczny) na półtoragodzinny egzamin zdalny oraz portfolio z pięcioma pracami o różnej tematyce. Była to bardzo nagła zmiana, biorąc pod uwagę fakt, że przygotowywałam się do tego egzaminu przez trzy lata. Wszystkim, którzy chcieliby się dostać do Krakowa, polecam nie stresowanie się tak bardzo – ja byłam bardzo zestresowana całą rekrutacją, ilością niewiadomych, wymogów, które trzeba było spełniać oraz czasem, jaki cały ten proces zajmował, ale dzisiaj wiem, że cały ten stres nie był konieczny, gdyż byłam wystarczająco dobrze przygotowana.

O.P.: Co Twoim zdaniem dały Ci zajęcia z rysunku architektonicznego w Szkole Rysunku Zalubowski? Jak umiejętności rysunkowe przydają Ci się w trakcie studiów?

G.G.: Ze względu na to, że Szkoła Rysunku Zalubowski zatrudnia między innymi absolwentki oraz studentki Politechniki Krakowskiej, zostałam bardzo dobrze zapoznana z tym, na co wykładowcy zwracają uwagę w pracach studentów oraz czego oczekują podczas egzaminów wstępnych. Pomaga mi to obecnie na zajęciach z rysunku odręcznego i innych przedmiotach wymagających przedstawiania swoich koncepcji w formie rysunków na papierze. Plusem były także okazyjne historie o politechnice oraz urokach studiowania na niej z pierwszej ręki.

Autorka: Gosia Gońka
Autorka: Gosia Gońka

O.P.: Jakie są dotychczas Twoje ulubione zajęcia na uczelni? Tworzenie jakich projektów przynosi Ci najwięcej satysfakcji?

G.G.: Do tej pory najbardziej podobają mi się zajęcia z projektowania architektoniczno – urbanistycznego. Nie tylko dlatego, że na pierwszym roku jest to przedmiot, który zajmuje najwięcej czasu, ale dlatego, że wymaga on od nas wielu różnych umiejętności. Projektowanie łączy w sobie elementy z różnych przedmiotów, przez co pozwala na więcej kreatywności. W celu przedstawienia swoich projektów używamy programów, których nauczyliśmy się na zajęciach komputerowych oraz wiedzy z innych przedmiotów, takich jak budownictwo. Na projektowaniu rozwijamy także umiejętności manualne: malujemy, rysujemy oraz oczywiście sklejamy makiety. Do tej pory projektowałam stosunkowo niewielkie budynki i przestrzenie, takie jak pawilon wystawowy oraz dom jednorodzinny – bardzo mi się to podobało. Nie mogę jednak doczekać się większych projektów, które będą wchodziły także w zagadnienia projektowania przestrzeni miejskiej.

O.P.: Jakie umiejętności lub cechy powinien według Ciebie posiadać przyszły student architektury?

G.G.: Moim zdaniem najważniejsza jest dobra organizacja czasu pracy. Architektura to specyficzne studia – nie wystarczy tylko nauczyć się do sesji i łatwo jest narobić sobie zaległości, dlatego systematyczność jest bardzo ważna. Oczywiście tak samo wygląda sprawa z zaangażowanie. Według mnie, jeżeli kogoś to naprawdę interesuje, to nawet kiedy bywa ciężko, nie straci pasji do architektury i zapału do pracy.

O.P.: Jak wspominasz zajęcia rysunkowo-architektoniczne w Szkole Rysunku Zalubowski? Co najbardziej lubisz rysować lub tworzyć w wolnym czasie?

G.G.: Bardzo miło wspominam zajęcia w szkole rysunku. Dużo mnie nauczyły i pomogły porządnie przygotować się do egzaminów. Chodziłam na zajęcia z innymi osobami również startującymi na architekturę. Część z nich jest obecnie moimi kolegami i koleżankami z roku lub studiuje architekturę na innych uczelniach. Możemy więc wymieniać się wrażeniami i porównywać doświadczenia.

W wolnym czasie lubię poświęcać się różnego rodzaju działaniom artystycznym: rysowaniu (architektury oraz postaci) oraz fotografowaniu. Po wakacyjnym plenerze malarskim, który był częścią zaliczenia pierwszego roku, bardzo polubiłam malowanie akrylami.

Autorka: Gosia Gońka
Autorka: Gosia Gońka

O.P.: Za niedługo zacznie się nowy rok szkolny, a wraz z nim wiele osób rozpocznie przygotowania rysunkowe do egzaminów na swoje wymarzone uczelnie. Dlaczego Twoim zdaniem warto studiować architekturę? Czy poleciłabyś ten kierunek studiów swoim młodszym kolegom i koleżankom?

G.G.: Polecam architekturę każdemu, kto czuje się chociaż trochę zainteresowany tym tematem. Z doświadczenia wiem, że studenci architektury są bardzo różni – architektura obejmuje wiele zagadnień, a każdy z nas jest zainteresowany innymi jej aspektami. Uważam, że warto studiować architekturę, nawet jeżeli jest się zainteresowanym tylko jednym jej aspektem. Studia pozwalają bardzo rozwinąć się w wybranym kierunku, poszerzyć swoją wiedzę oraz krąg zainteresowań.

O.P.: Dziękuję bardzo za rozmowę.

Zespół Szkoły Rysunku Zalubowski życzy powodzenia i trzyma kciuki za dalsze sukcesy architektoniczne na Politechnice Krakowskiej.

Data publikacji: 17.04.2021 r.

Przeczytaj także…

Udostępnij:
Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Architektur(k)a – powtórka cz. 1/7

Mała architektura – powtarzamy! TIK-TAK – Zegar tyka! Pilnujcie swoich zegarków, bo czas egzaminów nieubłaganie się zbliża. Ale nie martwcie się! Wraz z naszymi nauczycielami przygotowaliśmy dla Was serię opracowań zadań egzaminacyjnych. Pierwszy temat, jaki weźmiemy pod lupę to wszelkiego rodzaju mała architektura —  FONTANNY, POMNIKI, ZNAKI ETC. Zastanówmy się najpierw — co łączy te […]

Rozmowa z Amelią Strączek

Rozmowa z Amelią Strączek

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Amelią Strączek … aby mieć dobry wynik z teczki trzeba wyjść ze strefy komfortu i zrobić dokumentację w odpowiedni sposób: w dobrym świetle, z prawidłowymi ustawieniami i jednolitym tłem. Amelia Strączek Z czym mogą zmagać się kandydujący na Wydział Grafiki ASP w Krakowie? Dziś zapraszamy do przeczytania rozmowy […]

Rozmowa z Kingą Lewińską

Rozmowa z Kingą Lewińską

Jak skutecznie przygotować teczkę? – Wywiad z Kingą Lewińską W żadnej innej szkole nie poznałam tak zaangażowanych w pracę nauczycieli. W luźnej, ciepłej atmosferze, razem z super ludźmi, te zajęcia były dużą przyjemnością. Kinga Lewińska Kontynuujemy dzielenie się przemyśleniami młodych studentek. Tym razem rozmawiamy z Kingą Lewińską – zdolną artystką, naszą byłą uczennicą, a obecnie […]

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Wywiad z Mateuszem Urbaniakiem

Absolwenci Szkoły Rysunku Zalubowski – wywiad z Mateuszem Urbaniakiem (…) Tematy są tam raczej ściśle architektoniczne. Oprócz tego pojawiają się w nich ostatnio elementy ekologii i recyklingu, jak np. użycie materiałów z odzysku. Mam też wrażenie, że sam pomysł i główny obiekt tematu są punktowane bardziej od kompozycji niż np. w Krakowie Mateusz Urbaniak

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 10:00-18:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę