Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Szkoła rysunku, Kursy rysunku

Zamknij menu

Konkurs stypendialny

Konkurs stypendialny

UWAGA! W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, termin konkursu został zmieniony!

Mając na względzie zaistniałą sytuację związaną z epidemią, jesteśmy zmuszeni podjąć działania i nowe decyzje w sprawie konkursu stypendialnego.

Po przeanalizowaniu różnych opcji, podjęliśmy decyzję o przesunięciu go w czasie. Na chwilę obecną, biorąc pod uwagę przede wszystkim brak informacji odnośnie znoszenia restrykcji rządowych, uważamy, że jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować uczestnikom konkursu stałości jego harmonogramu. Równocześnie realizacja nagród głownych zależna jest od tego, jak będzie wyglądać nauka w naszej szkole w przyszłym roku – w jaki sposób będą funkcjonować poszczególne filie i czy będą objęte ograniczeniami.

Planowana kontynuacja edycji konkursu odbędzie się pod koniec tego roku kalendarzowego tak, aby nagrodą główną były stypendia obejmujące zajęcia w dwóch semestrach rozpoczynając od stycznia 2021r (styczeń –czerwiec  2021, wrzesień – grudzień 2021).

Wszystkie osoby zgłoszone już do konkursu otrzymają stosowną informację na maila.

Dziękujemy za obecne zainteresowanie i zachęcamy do udziału w przesuniętej edycji, mamy nadzieję, że przebiegnie bez żadnych zakłóceń!

 

Organizatorem konkursu stypendialnego jest Szkoła Rysunku Zalubowski. Fundatorami nagród są: Szkoła Rysunku Zalubowski, sklep z artykułami artystycznymi „SZAŁ DLA PLASTYKÓW”.

Jaka jest misja konkursu?

Misja programu to edukacja artystyczna i rozwijanie świadomości jej roli społecznej, kulturalnej i technologiczno–ekonomicznej. Celem bezpośrednim jest dotarcie do osób zainteresowanych rozwojem swoich zdolności, i wsparcie ich w nauce oraz kierowaniu swoją przyszłą karierą.

Kto może ubiegać się o stypendium?

Oferta skierowana jest:

 • STYPENDIUM A dla osób w wieku 13-20 lat (uczestnik nie może być studentem wyższej szkoły artystycznej)
 • STYPENDIUM B dla osób w wieku 6-12 lat

Jakie są nagrody w konkursie?

I MIEJSCE

 • STYPENDIUM A o wartości 3200 zł dla starszej grupy 13-20 lat oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł. Nagroda stypendialna realizowana będzie w formie całorocznego, bezpłatnego abonamentu nauki rysunku w Szkole Rysunku Zalubowski
 • STYPENDIUM A o wartości 1300 zł dla młodszej grupy 6-12 lat oraz nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł. Nagroda stypendialna realizowana będzie w formie całorocznego, bezpłatnego abonamentu nauki rysunku w Szkole Rysunku Zalubowski

Nagrody stypendialne będą realizowane w roku szkolnym 2020/2021 oraz 2021/2022, począwszy od września 2021 r. do połowy czerwca 2021 r. a następnie od września 2021r. do grudnia 2021r. w trybie zgodnym z harmonogramem i terminarzem zajęć ustalonym dla Szkoły Rysunku Zalubowski

II MIEJSCE

 • Nagrody rzeczowe o wartości 700 zł

III MIEJSCE

 • Nagrody rzeczowe o wartości 500 zł

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

 • Nagrody rzeczowe o wartości 500 zł

NAGRODY DLA UCZESTNIKÓW II ETAPU

 • Uczestnicy drugiego etapu konkursu otrzymają miesięczny karnet na zajęcia w Szkole Rysunku Zalubowski oraz upominki w postaci nagród rzeczowych

W jaki sposób zgłosić udział w konkursie i jaki będzie jego przebieg?

Pierwszym krokiem do wzięcia udziału w konkursie oraz obserwowania jego przebiegu jest zalajkowanie profilu Szkoły na Facebooku i Instagramie oraz profilu sklepu Szał dla Plastyków na Facebooku i Instagramie. Konkurs będzie składał się z dwóch etapów:

 • ETAP I
  W kwietniu 2020 r. uczestnicy przesyłają poprzez formularz na stronie internetowej dwie autorskie prace: rysunkową i malarską, obie o dowolnej tematyce
 • ETAP II
  Jury wyłoni 15 osób ze stypendium A oraz 15 osób ze stypendium B. Uczestnicy zostaną zaproszeni na egzamin praktyczny do krakowskiej filii Szkoły znajdującej się na ul. Kącik 9. O szczegółowym przebiegu egzaminu uczestnicy zostaną poinformowani mailowo w późniejszym terminie.

Harmonogram konkursu

 • Kampania informacyjna
 • Konkurs – ETAP I
 • Rozstrzygnięcie 1 etapu i ogłoszenie wyników
 • Konkurs – ETAP II – egzamin stacjonarny w Krakowie
 • Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników

W jaki sposób konkurs będzie punktowany?

Obydwa etapy będą punktowane i wyłonią po jednym zwycięzcy dla stypendium A oraz stypendium B.

 • ETAP I
  Dwie prace nadesłane w pierwszym etapie otrzymają od każdego jurora ocenę punktową w skali od 1 do 6 punktów. Łącznie zdobyć można 72 punkty.
 • ETAP II
  Etap egzaminacyjny, składający się z dwóch zadań rysunkowych zostanie oceniony przez jurorów w taki sam sposób. Ostateczna klasyfikacja będzie rezultatem sumy punktów z pierwszego i drugiego etapu. Maksymalna liczba punktów do osiągnięcia wynosi 144 punkty.

Jaki będzie skład jury konkursu?

 • dr hab. Tomasz Daniec, dziekan wydziału Grafiki ASP w Krakowie
 • dr. hab Dariusz Vasina, pracownik dydaktyczny ASP w Krakowie
 • dr Wojciech Sobczyk, pracownik dydaktyczny UP w Krakowie
 • mgr Katarzyna Wincenciak, absolwent Historii Sztuki UJ, doktorant PAN
 • mgr Józef Polewka, rzeźbiarz, nauczyciel rzeźby w Zespole Sztuk Plastycznych w Krakowie
 • mgr Rafał Zalubowski, właściciel Szkoły Rysunku Zalubowski

 

Udostępnij:

KONTAKT

Godziny kontaktu z biurem:
Pon.- Pt. w godz. 08:00-16:00

Administracja:

Telefon: 502 027 408 | 533 168 364 | 574 775 333
E-mail: kontakt@zalubowski.pl

Marketing:

Telefon: 574 775 333
E-mail: marketing@zalubowski.pl 

SOCIAL MEDIA

REKOMENDACJE

Gabriela Pazdur
Niekonwencjonalne metody nauczania, indywidualne podejście do każdego ucznia oraz świetni pedagodzy. Miejsce wyjątkowe pod wieloma względami, ale przede wszystkim jest ono gwarancją szeroko pojętego rozwoju własnych umiejętności rysunkowych. Szczerze polecam!
Paulina Kędzior
Po trzech latach spędzonych w Szkole Rysunku Zalubowski z czystym sercem mogę polecić ją każdemu, amatorom i trochę bardziej zaawansowanym rysownikom, każdemu kto chce się trochę podszkolić, rozwinąć skrzydła. Rodzinna atmosfera, herbatki w przerwach między rysowaniem i indywidualne podejście to jedne z wielu plusów szkoły. Nadszedł czas żeby iść dalej, ale na pewno będę tęsknić za tym miejscem. Polecam gorąco!
Ewa Filek
To była moja wymarzona ASP. Niewiele straciłam, bardzo wiele zyskałam...
Karol Mularczyk
Jako uczeń liceum plastycznego bardzo miło wspominam 5 lat, w czasie których uczęszczałem na lekcje rysunku u Rafała Zalubowskiego. Profesjonalne podejście do nauczania wielu technik rysunkowych jak i malarskich, połączone z bardzo luźną atmosferą panującą na zajęciach. Ponadto potężna wiedza o historii sztuki przekazywana jest podczas korekt w bardzo interesujący i łatwy do zrozumienia sposób. Serdecznie polecam!
Łukasz Maciaszkiewicz
Bardzo polecam tę szkołę wszystkim wiążącym swoją przyszłość z rysunkiem lub tym, którzy po prostu lubią rysować. Luźna atmosfera zajęć i profesjonalne podejście nauczycieli sprawiają idealne warunki do czynienia szybkich postępów.
Justyna Rusinek
Ciekawe zajęcia, świetni nauczyciele, spokojna atmosfera... w sam raz dla każdego, kto pragnie kształcić swoje umiejętności w kierunku rysunku i malarstwa. Naprawdę polecam!
Piotr Marzec
Jako absolwent liceum plastycznego, ogromnie polecam ten kurs wszystkim zainteresowanym! Program nauczania szkoły to coś więcej niż nauka rysunku: to wciągnięcie ucznia w ogromną machinę zjawisk kulturowych, w którą on wskakuje z zapartym tchem: jak w wielką przygodę; jak w ekran kinowy, gdy wyświetlają Hobbita.
Zuzanna Wużyk
Super nauczyciele i sposób prowadzenia zajęć i przede wszystkim wspaniała atmosfera i ludzie, dzięki którym lekcje były samą przyjemnością, nawet w dni w których mało co wychodziło. Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności rysunkowe, czy to przed egzaminami na studia czy zwyczajnie dla przyjemności.

Copyright © 2017 Zalubowski | created by YOHO

w górę